Rasih Kirazoğlu İlköğretim Okulu Bilgileri Tire İzmir

'İzmir Tanıtımı' forumunda SeLeN tarafından 13 Nisan 2011 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Rasih Kirazoğlu İlköğretim Okulu Bilgileri Tire İzmir konusu Rasih Kirazoğlu İlköğretim Okulu Hakkında - Rasih Kirazoğlu İlköğretim Okulu Tanıtım - Rasih Kirazoğlu İlköğretim Okulu Resimleri - Rasih Kirazoğlu İlköğretim Okulu İletişim

Rasih Kirazoğlu İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Okulumuzun adı Rasih Kirazoğlu İlköğretim Okulu'dur. Okulumuzun kaba inşaatı 2007 yılında Tire'li hayırsever işadamı Rasih Kirazoğlu tarafından yaptırılmıştır. Okul binamızın iç düzenlemesi ise Özel İdare tarafından tamamlanmıştır. Binamız 2008-2009 öğretim yılında geçici olarak Fatih İlköğretim Okulu'na tahsis edilmiştir.2009-2010 öğretim yılı Ekim ayında ise "Rasih Kirazoğlu İlköğretim Okulu" adı ile eğitim-öğretime başlamıştır

Okulumuz bünyesinde 18 derslik 1 ana sınıfı ikili ( sabahçı öğleci ) 9 şube 6 birinci ikinci kademede ise derslik sistemi uygulanmaktadır. 1 Müdür Odası, 1 Müdür yardımcısı odası 1Rehber Odası 1 Araç - Gereç odası, 2 soyunma odası 8 (kız - erkek ) Öğretmen odası 34 tuvalet ve 1 adet engelli tuvaleti mevcuttur.

Okulumuzda kadrolu 2 Ana sınıfı,6 sınıf öğretmeni, 1 Türkçe öğretmeni, 1 Matematik öğretmeni, 1 Fen ve Teknoloji öğretmeni, 1 Sosyal Bilgiler öğretmeni, 1 İngilizce öğretmeni, 1 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni, 1 Beden Eğitimi öğretmeni bulunmaktadır. öğretmenimiz kadrosu boş olan branş derslerini ilçemizin diğer okullarından görevlendirilen öğretmenlerimiz okutmaktadır.
    4-C kadrosu ile bir hizmetlimiz görev yapmaktadır. Okul kantinimizi ise Fuat Polat işletmektedir.

2010-2011 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÖĞRENCİ DURUMUMUZ

Okulumuz Ana Sınıfında 16 erkek, 18 kız toplam 34 öğrenci
    1-A sınıfında 12 erkek, 6 kız toplam 18 öğrenci
    1-B sınıfında 9 erkek,13 kız toplam 22 öğrenci
    2-A sınıfında 9 erkek, 16 kız toplam 25 öğrenci
    3-A sınıfında 10 erkek, 9 kız toplam 19 öğrenci
    4-A sınıfında 12 erkek, 13 kız toplam 25 öğrenci
    5-A sınıfında 9 erkek,7 kız toplam 16 öğrenci
    6-A sınıfında 12 erkek,22 kız toplam 34 öğrenci
    7-A sınıfında 19 erkek, 6 kız toplam 25 öğrenci
    8-A sınıfında 10 erkek,6 kız toplam 16 öğrenci, eğitim-öğretim görmektedir.
    Toplam öğrenci sayımız 122 erkek, 112 kız olmak üzere 234'dir

OKULUMUZUN İLKELERİ

*Performansı ön planda tutarız
    *Gerek kurum içi gerek kurum dışı çalışmalarda eşitlik ilkesini dikkate alırız.
    *Milletimizin daima en iyiyi hak ettiğine inanıyoruz.
    *Aldığımız görevleri sorumluluk duygusuyla yerine getiririz.
    *Atatürk İlke ve İnkılâpları ile Atatürk milliyetçiliği temel değerlerimizi oluşturur.
    *Takım çalışması ile başarıya ulaşacağımıza inanırız.
    *Başarı için kaynakları etkili kullanırız
    *Önceliklerimiz sevgi, saygı, hoşgörü üzerine kurulmuştur.
    *Okulumuzda öğrenci merkezli eğitim esastır.
    *Emeğe ve insan haklarına saygı duyarız.
    *Okul toplumunda sürekli gelişim anlayışı esastır.
    *Öğrenci; sadece bilgiyi alan değil, onu arayan, araştıran ve kullanandır.
    *Okulumuzda demokrasi anlayışı hepimizin ortak noktasıdır.
    *Çevresiyle bütünleşmiş, ahlaki değerleri olan, dayanışma ruhuna sahip bireyler yetiştiririz.

RASİH KİRAZOĞLU İLKÖĞRETİM OKULU'NUN GÖREVLERİ

Türk Milli Eğitiminin amaç ve ilkeleri doğrultusunda;
    ÖĞRENCİLERİN;

1 - Temel bilgi ve becerileri kazanmaları için ilgi ve yetenekleri doğrultusunda eğitim-öğretim görmelerini ve başarılı bir öğrenci ve bilinçli bir insan olarak yetiştirilmelerini,

2 - Alanı ile ilgili dünyadaki gelişmeleri dikkate alarak kendisini geliştirecek gençler olarak yetişmelerini,

3 - İş birliği içinde çalışma ve dayanışma alışkanlığı kazanarak takım ruhu ile hareket etmelerini,

4 - Disiplini ve ahlaklılığı özümsemiş, örnek bireyler olarak yetişmelerini,

5 - İlgi ve istidatları doğrultusunda yüksek öğretim programlarına hazırlanmalarını,

6 - Sosyal - Kültürel ve Spor alanında araştırmaya yönelmelerini; bu alanda yetenekleri doğrultusunda uygulama yapabilecek kişiler olarak yetişmelerini sağlamaktır.

TOPLUMA ;

Toplumların ve bireylerin küresel bir bütünlük içinde birbirine yardımcı olmaları gerekliliğini kavramış, Evrensel, kültürel ve ailevi değerlerin bilincinde bir insan olarak insanlık değerlerine sahip çıkan, Teknolojinin insanlığa, hizmet veren bir araç olduğu bilincine sahip olan bireyler yetiştirmektir.

Kendi kendisini yönetebilen, Mantıklı düşünen, Yaratıcıyı düşünceye sahip, Zamanı verimli olarak kullanabilen, Araştırmacı, Özgür düşünceye sahip, sorgulayıcı, Estetik duygusuna sahip ve yaşamında estetiğe özen gösteren bireyler yetiştirmek.

Gelişim için risk alabilen, Amaçlara ulaşmada gerekli çabayı gösterebilen, Duygusal olarak dengeli, Başkalarında ilgi uyandırabilme ve güdüleme becerilerine sahip hepsinden önemlisi Atatürk İlke ve İnkılâplarına bağlı bireyler yetiştirmektir.

Rasih Kirazoğlu İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Tire
    Okulun Telefonu: 232 5121892
    Okulun Faksı:
    Okulun Adresi: Cumhuriyet Mah. Sadık giz sok. No: 14
    Okulun Web Adresi:
    Okulun E-Posta Adresi: 970606@mebk12
    Okulun Müdürü:
    Okulun Ulaşım Bilgileri:
    Metropol İçi / Dışı :
    Ulaşım Durumu : Karayolu
    Lojman Durumu: Yok