RapidSVN 0.9.6 Download

'Q-R' forumunda Siraç tarafından 27 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

1. Siraç

Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

RapidSVN 0.9.6 Download konusu RapidSVN 0.9.6 Download

Tanıtım:
    Subversion düzenlemeleri için kullanılan bir yazılımdır. Bu yazılım aracılığı ile subversionlar kontrol edilebilir ve gerekli görülen belgelerde güncelleme, düzenleme yapılabilir.

Özellikler

Kullanıcı dostu arayüzü kolayca anlaşılabilir ve düzenlenebilir şekilde tasarlanmıştır.
    Hem subversion konusuna acemi olanlar hem de bu alanda uzmanlaşmış kimselerce rahatlıkla kullanılabilir.
    C++ programlama dili ile yazılmıştır.
    Unicode desteği bulunmaktadır.
    Mac, Linux ve Windows gibi çoklu işletim sistemi ortamlarında çalışabilmekte ve böylelikle kullanıcıların işletim sistemi değiştirmesi gibi bir durumda onlara kolaylık sağlamaktadır.
    Subversion içindeki dosyaları düzenlemek, karşılaştırmak ya da birleştirmek için kullanacağınız yazılımları seçmenize olanak sağlayan ayarı bulunmaktadır.
    Subversion adreslerini yer imi olarak kaydetmenizi sağlar.
    USB depolama aygıtlarında çalışabilmektedir. Bunun için yükleme yaparken, yükleme dizinini USB aygıt olacak şekilde düzenlemeniz gerekir.

Subversion Nedir?

Web sayfası, program kaynak kodu gibi belgelerin bir depoda (klasör, web servisi, web sunucusu) toplu olarak tutulduğu ve böylece bu belgelerin sürüm takibinin yapıldığı bir sistemdir.

Kısaca böyle özetlesek de bir örnekle konuyu netleştireceğimizi düşünüyoruz.

Diyelim ki açık kaynak kodlu bir yazılım geliştiriyorsunuz ve bu yazılımı sadece 5 kişi ile ortak yönetiyorsunuz, bu 5 kişi kendi bilgisayarlarında yazılımın kaynak dosyaları üzerinde düzenlemeler yapıyor ve kimsenin birbirinden ve de düzenlemelerinden haberi olmuyor, böyle bir durumda bu dosyaların yapılan farklı değişikliklere göre tekrar derlenip, toparlanması sonucu ortaya bir yazılım çıkarılması ne kadar zor olur ve uzun zaman alırdı?

Onun yerine subversion kullanılırsa, herkes kendi şifresi ile girdiği bu sistemde dosyaları düzenleyip, bu düzenlemeyi neden yaptığını diğerlerinin görebileceği biçimde belirtebilir, not alabilir ve hatta eğer bu değişiklik onaylanmazsa dosyanın yedeği subversionda tutulduğu için eskisi ile değiştirilebilir.

Subversion dosya deposunu yukarıda anlatılan şekilde derleyen bir yazılımken RapidSVN böyle bir sistemde düzenlemeleri yapan kullanıcılar için kolaylık sağlayan aracı bir yazılım olarak değerlendirilebilir.
    Sürüm : 0.9.6

Boyut : 3.95 Mb

Kullanım İzni : Açık kaynak kodlu (GNU/GPL)

Dil : Ingilizce

İşletim Sistemi : Windows (Tümü)

Üretici Firma : bmatzelle ve xelarellum

RapidSVN 0.9.6

Bu Sayfayı Paylaş