Raikkonen: ‘Kazanmak için mücadele edebilirim’

'Diğer Spor Dalları' forumunda BaSKeTChi tarafından 4 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

1. BaSKeTChi

BaSKeTChi Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Raikkonen: ‘Kazanmak için mücadele edebilirim’ konusu Dünya şampiyonu Kimi Raikkonen, sıralamalarda istediği sonucu elde edememesine rağmen, Avrupa Grand Prix’de kazanmak için mücadele edebileceğini söyledi.

Nisan ayındaki İspanya GP’den bu yana podyumun tepesine çıkamayan Raikkonen yarınki mücadeleye de dördüncü cepten başlayacak. Takım arkadaşı Felipe Massa ise pol pozisyonunda olacak. Brezilyalı sürücü, Raikkonen’den son seansta yaklaşık yarım saniye daha iyi bir zamana imza attı.

Raikkonen, bu sonuca rağmen, yolun kirli tarafından iyi bir çıkış yapmayı başarması halinde zafer için mücadele edebileceğini ifade etti.

Dünya şampiyonu Fin sürücü, “Dördüncü sıra, istediğim sonuç değil, fakat dünyanın sonu da sayılmaz. Gridde daha yükseklerde olabilirdim. Fakat son seansta birkaç noktada tekerler kitlendi ve çok önemli zamanlar kaybettim. Bu pistte küçük bir hatanın bedeli büyük oluyor” dedi.

Raikkonen ayrıca, “Hala, kazanmak için mücadele edebileceğimi düşünüyorum, özellikle de iyi bir start yapabilirsem. İyi bir aracımız var” diye konuştu.

Bu Sayfayı Paylaş