Rüya Cocuk Masalı

'Çocuklara Masallar Fıkralar' forumunda DeMSaL tarafından 3 Mart 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Rüya Cocuk Masalı konusu
    Rüya Cocuk - Düş Hikayeleri - Çocuk Hikayeleri - Rüya Cocuk Hikayesi

[FONT=Trebuchet
    MS]Evet , buda benim hikayem. Super kahraman oldugumu soyluyemem ama bende bir kahraman sayilirim. Kendi dunyamda hic degilse.
    Gucumu fark ettigimde orta okul yillariydi , aslinda bu bana ozel bir guc degildi , her insanda olan birsey. Fakat asil mesele bu gucu fark etmek , kontrol etmek. Orta okul yillarimda anladimki Tanri her insana iki yasam veriyor. Biri suan bunlari okurken bulundugunuz dunya , digeride uykularinizda gittiginiz dunya , ruyalarimiz. O yillardan sonra gunun en sevdigim kismi geceler olmustu , gece ruya demekti.
    Ruyalarimi kontrol edebiliyordum , kontrol edebilen tek kisi ben degildim. Cogu insan bunu zaten ruyalarinda yapar ama farkinda olmazlar. Ben farkindayim ve kontrol isinde oldukca iyiyim. Artik biliyorum ki Tanri bir tane karsi koyulmaz duzen kurmus ve bu duzenin icinde kontrol edilmesi mumkun bir duzen daha insa etmis. Beyinlerimize.
    Ruyalarimi kontrol etmemin cok iyi yanlari var , cok zevkli inkar edemem. Herseyi yapabildigin bir dunya kulaga cok hos geliyor. Yapamdigin seyleri ozgurce yapiyorsun , sinir yok , engel yok ve en guzeli mutlusun ve bu mutluluk cok gercekci.
    Kotu yani ise , cok gercektir ruyalarin, gorduklerin.Ve Uyanmak ,bu sizi hapise atmak gibi birsey. Karsi koyulmaz gunduz hapsi. Gece olunca kelepceleri cozerler , dunyana geri donersin.
    Bu gune kadar tanidigim ve duydugum tum ruya kontrolculeri intihara kalkismislar , ilk baslarda buna anlam veremiyordum. Ama sanirim simdi anliyorum. Gercek dunyada ne kotu bir durumda olduklarini tahmin edebiliyorum , ama ruyalarinda belkide bir kral , bir is adami veya cumhurbaskanilar. Ve intiharin sonsuz bir uyku olduguna inaniyorlar belkide. Sonsuz bir ruya , kontrolun altinda bir dunyada sonsuz yasam. Istedikleri buydu sanirim.
    Size bunlari niye anlatiyorum bilmiyorum , ama suan on iki katli bir binanin tepesinde oldugum icin olabilir. Intihar edenler ve basaranlar. Acaba suan kendi dunyalarindalarmi cok merak ediyorum. Cevabi ogrenmek zor degil , bosluga sadece bir adim atmam gerekiyor.
    Ruyalarima o kadar baglandimki , gunduzlerden nefret ediyorum. Bir cok kez ilacla uyumayi denedim ama dogal uykunun yerini tutmuyor.
    Birazdan kendi dunyama sadece saniyeler surucek bir yolculuk yapicagim. Mutlumuyum ? yada mutlu olucakmiyim ? Bilmiyorum.Ama denemem gerektigini biliyorum.
    Ve hic korkmadan kendimi bosluga biraktim , on iki katli bir binadan atlamak biraz havada kalmak demekti , dusus.
    Ve yere carptim , pek birsey hissetmedim. Gozlerim kapaliydi ama varligimi hissediyordum , ellerimi dustugum beton zemine deydirdim , ama bir betona gore oldukca yumusakti.
    Gozlerimi acinca ne gormeyi umuyordum bilmiyorum. Ama yinede actim.
    Odamin yeni boyanmis beyaz tavani. . .

Evet , buda benim hikayem. Super kahraman oldugumu soyluyemem ama bende bir kahraman sayilirim. Kendi dunyamda hic degilse.
    Kotu yani ise , cok gercekcidir ruyalarin , gorduklerin...

Mert Yeşilyurt
    [/FONT]

2. gül_üm

gül_üm Üye

Ellerine sağlık Paylaşım için saol....

Bu Sayfayı Paylaş