Quiz Builder 1.3 Download

'Q-R' forumunda Siraç tarafından 29 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

1. Siraç

Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

Quiz Builder 1.3 Download konusu Quiz Builder 1.3 Download

Tanıtım:
    Quiz Builder, web sitesi, bağımsız EXE dosyası ya da Word belgesi olarak Flash biçiminde eğitim amaçlı sorular hazırlamayı sağlayan bir programdır. Program sayesinde birkaç dakika içinde eğitim amaçlı soru ve cevaplar hazırlayabilirsiniz. Artık elle yazmak yerine Quiz Builder ile kolay bir şekilde düzenleyip, oluşturabilirsiniz. Özellikle öğretmenler, okul ve dersane gibi yerlerde kullanmak üzere kolaylıkla testler hazırlayabilir.

Çoklu seçenek soru türü içinde doğru/yanlış, tek cevap, kelime bankası gibi alt birimler seçilebilir. Ayrıca sürükle bırak desteği sayesinde sorulan soruya karşılık olarak fareyle cevap bulma, kısa cevap ve boşluk doldurma gibi diğer soru hazırlama türleri de var.

Program içinden sorular için hızlı ve kolay bir şekilde ayarlar yapabilirsiniz. Resim ekleme, puan belirleme gibi ayarlar haricinde, genel ayarlar içinden soru numarası, ayrıntılı giriş gibi düzenlemeler de yapılabilir.

Programın özelleştirilebilir yapısı sayesinde konum (en/boy), yazı tipi, tarz, efekt, araç çubuğu rengi, kısayol tuşları ve doğru/yanlış cevaba göre renk seçimi yapılabilir. Oluşturulan çalışmayı öngörünüm penceresi içinde görebilir ve ayrıca web tarayıcınız içinde görüntülenmesini sağlayabilirsiniz.

Program raporlama ve etkileşimli içerik için AICC, SCORM 1.2 ve 2004'ün yanında üreticinin kendi sitesini kullanabilir.

Kısıtlama ve lisans:
    Programın deneme süresi 15 gündür. Tam olarak kullanabilmek için satın almalısınız. Lisanslı fiyatı ise standart kullanım için 99$'dır.

Sürüm : 1.3

Boyut : 5.81 Mb

Kullanım İzni : Süre/Kullanım Kısıtlamalı (Shareware)

Kısıtlama : 15 gün

Dil : Ingilizce

İşletim Sistemi : Windows (Tümü)

Üretici Firma : Tanida Inc.

Quiz Builder 1.3

Bu Sayfayı Paylaş