PS2 Oyunlarını DVD'ye yazmak...

'Resimli Program Anlatımı' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 16 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

1. _Mr.PaNiK_

_Mr.PaNiK_ Üye

PS2 Oyunlarını DVD'ye yazmak... konusu
    PS2 Oyunlarını DVD'ye yazmak

Dosyamız tamamen indiğinde şu şekli alacaktır...

Bu dosyayı çift tıklayarak WinRar programının açmasını sağlıyoruz. Açıldıktan sonra Extract to seçeneği ile Hdd mizin uygun bir yerine bu dosyayı açıyoruz...

Açtığımız bu dosyanın içindeki WinRar ile sıkıştırılmış ve parçalara ayrılmış dosyalara ulaşıyoruz. (Bunu bu şekilde yaparak daha fazla sıkıştırma sağlanıyor ve partlardan birisinde arıza olursa tümünü indirmek yerine arızalı olan partı indirmek için yapılmaktadır.) Herhangi birisine çift tıklayarak tekrar WinRar programını çalıştırıyoruz. WinRar açıldığında içinde .iso uzantılı bir dosya göreceğiz. Bunuda Winrar ile açabiliriz ama açmayacağız. .iso uzantılı dosyayı elde edene kadar winrar ile açma işlemini gerçekleştiriyoruz. Alcohol 120% programında bu .iso dosyamızı göstereceğimizden .iso uzantılı dosyayı bir daha winrar ile açmaya gerek yok. Bu hataya düşmeyelim. işlem bittikten sonra .iso haricindeki tüm dosyaları silebilirsiniz. Ne olur ne olmaz ilk haline yani eMule ile indirdiğinize oyunu yazma işlemi bitene kadar dokunmayın...

Gelelim yazdırma işlemine. Ben bu iş için Alcohol 120% programını kullanıyorum. Programı açtıktan sonra solda Image Burning Wizard yazısına tıklıyoruz. Açılan pencerede Browse diyerek .iso uzantılı dosyamızı gösteriyoruz. Next diyoruz...

Yazma hızını 2 hız seçip Start diyerek arkamıza yaslanıp writer'ımızın yazma işlemini bitirmesini bekliyoruz...

Size tavsiyem 2 hızla yazdırmanız olacaktır. Her hızdaki DVD lere 2 hızla yazdıramıyoruz maalesef, ben 4 hızlı DVD lere 2 hız yazdırabiliyorum.
    Evet 4 hızla hatta 8 hızla bile yazdırabiliriz ancak PS2 miz bunlar içinde en sorunsuz 2 hızı okumaktadır. Tecrübelerimle sabittir.
    2 hızla yazdırdığım halde bazı oyunları okumamazlık etmiştir. Bu konudaki tavsiyem ise RW DVD (yeniden yazdırılabilir) kullanmanız olacaktır. Aksilik olurda okumaz ise boşuna DVD harcamamış oluruz.

AYRICA NERO ICINDE İSO FORMATINA GETIRIP DVD YE BASINIZ

2. Google

Google Özel Üye

paylaşım için teşekkürler

Bu Sayfayı Paylaş