Porsuk İlköğretim Okulu Odunpazarı Eskişehir

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 30 Ekim 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Porsuk İlköğretim Okulu Odunpazarı Eskişehir konusu Porsuk İlköğretim Okulu Hakkında - Porsuk İlköğretim Okulu Tanıtım - Porsuk İlköğretim Okulu Resimleri - Porsuk İlköğretim Okulu İletişim

Porsuk İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Okulumuz Cumhurbaşkanı Cemal GÜRSEL, Başbakan İsmet İNÖNÜ, Milli Eğitim Bakanı Şevket Raşit HATİPOĞLU Eskişehir Valisi İhsan ÖZALP ve Milli Eğitim Müdürü Reşat MIZRAK� ın görev yaptığı dönemde yapılmış ve 17.12.1961 tarihinde eğitim öğretime başlamıştır.

Eğitim öğretime Kırmızı Toprak İlkokulu adıyla başlayan okulumuz 1962-1963 eğitim öğretim yılında Vali İhsan ÖZALP döneminde Porsuk Çayından esinlenerek Porsuk İlkokulu olarak değiştirilmiştir. 1962-1963 eğitim öğretim yılında artan öğrenci sayısına paralel olarak 1 derslik, 1969-1970 eğitim öğretim yılında 3 derslik ilavesi yapılmış, bu dönemde 1 müdür, 1 müdür yardımcısı, 23 öğretmen görev yapmıştır.

Okulumuzda halen 1 müdür odası, 3 müdür yardımcısı odası, 1 öğretmen çalışma odası, 1 öğretmen odası, 1 memur odası, 1 fen bilgisi laboratuarı, 1 bilgisayar laboratuarı, 1 teknoloji tasarım atölyesi, 1görsel sanatlar atölyesi, 3 ekipman odası, 1 depo, 1 arşiv, 1 çok amaçlı salon, 1 spor odası, 1 okul aile birliği odası, 1 veli görüşme odası, 1 formatör bilgisayar öğretmen odası bulunmaktadır.

Porsuk İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bulunduğu İlçe: Odunpazarı
    Okulun Telefonu: 2222251515
    Okulun Faksı: 2222267484
    Okulun Adresi: KIRMIZITOPRAK MAHALLESİ VİŞNE SOKAK NO: 37
    Okulun Web Adresi:
    http://porsukio.meb.k12.tr/
    Okulun E-Posta Adresi: 288599@meb.k2.tr
    Okulun Müdürü: Süleyman Ercan KARAKAYA
    Okulun Ulaşım Bilgileri: KIRMIZI TOPRAK MAHALLESİ MUHTARLIĞI YANI
    Metropol İçi / Dışı : İçi
    Ulaşım Durumu : Karayolu