Polis, Köylerde okuyan öğrencilere Mardin'i gezdirecek

'Mardin & İlçeleri Haberler' forumunda Siraç tarafından 11 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

1. Siraç

Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Polis, Köylerde okuyan öğrencilere Mardin'i gezdirecek konusu SODES projeleri kapsamında Mardin Toplum Destekli Polislik bürosu, Nusaybin’de köylerde okuyan öğrencilere Mardin’i gezdirecek. Proje kapsamında 2010 yılı sonuna kadar 15 bin öğrenciye ulaşılması hedefleniyor.

‘Mardin Köylerini kucaklıyor’ projesi kapsamından Mardin İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amiri Dr. Serdar Yıldız, Nusaybin Milli Eğitim Şube Müdürü İdris Akbaş ve taşımalı eğitim merkezleri müdürlerine bilgi verdi.

Proje kapsamında Girmeli, Tepeüstü, Oğuzhan, Akarsu, Söğütlü ve Duruca ilköğretim okullarında eğitim alan yaklaşık 2 bin öğrenci, bir gün boyunca Mardin’de sinemaya gittikten sonra Mardin’in tarihi ve turistik yerleri gezdirilecek.

Proje hakkında Muhabirimize bilgi veren Mardin İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amiri Dr. Serdar Yıldız, ‘Mardin Köylerini kucaklıyor’ projesinin geçen yıl kabul gören ‘Beyaz Perde / Beyaz Sayfa’ projesinin başarılı geçmesi üzerine devamı olduğunu söyledi.

Yıldız, açıklamasını şöyle sürdürdü; “Köylerde okuyan çocuklarımızı önce sinema ile tanıştırıp ardından Polis ve devlet yetkilileri ile buluşturarak beyaz bir sayfa açmak istedik ve Mardin Valiliğinden de aldığımız destekle 2009 yılında Mardin ve bağlı köylerinde projemizi başlattık. Projemize katılan okullarımız arasında şiir, şarkı ve halk oyunları dallarında Köystar 2009 yarışması düzenledik. Katılımcı öğrenci ve okullarımıza çeşitli hediyeler vererek ihtiyaçlarını temin ettik.

2010 yılına ‘Mardin Köylerini kucaklıyor’, Güvenli Mardin’ ve Köyler Aydınlanıyor’ isimli üç proje başlattık. ‘Güvenli Mardin’ projemiz; Mardin Merkez ve Bağlı ilçelerde okuyan 22 bin ilköğretim 6. 7. 8. Sınıf ve Lise öğrencilerine, Asayiş, aile içi şiddet, Toplum destekli Polislilik, Madde Bağımlılığı, Trafik, Terörle Mücadele, Çocuk ve Bilişim suçları konusunda eğitim faaliyeti planladık.

‘Köyler Aydınlanıyor’ projemizde ise; Projelerimizde yer alan okullarımıza her türlü ekipmana sahip, 6 bin 498 öğrencimize hitap edecek modern bir kütüphane oluşturacağız”

‘Mardin Köylerini Kucaklıyor’ projesi bu hafta içerisinde Söğütlü köyünde eğitim veren Sıla İlköğretim okulu öğrencilerin gezisiyle başlayacak. / Arif Altunkaynak - Nusaybinim.com

Bu Sayfayı Paylaş