Plesk Control Panel 10.3.4 İndir

'Web Programlama & Scriptler' forumunda Siraç tarafından 9 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

1. Siraç

Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

Plesk Control Panel 10.3.4 İndir konusu Plesk Control Panel 10.3.4

Tanıtım:
    Plesk, öncelikle SWsoft tarafından üretilen hosting yönetim yazılımıdır. Fakat şu anda Parallels firması devir almış bulunmaktadır ve Parallels Plesk Control panel olarak anılmaktadır. Artık buna alışmanın vakti geldi :)

Parallels Plesk size web siteniz için yönetim alanı sağlar.
    Plesk sayesinde yeni web sayfası oluşturabilir, oluşturulan web sayfasını, e-postaları, ftp kullanıcılarını, dnslerinizi, veri tabanlarınızı, sertifikalarınızı, kısacası bir sunucuda yönetilecek her ne varsa web üzerinden yönetmenizi sağlayan bir yazılımdır.

Plesk sayesinde sistem yöneticisine ihtiyaç duymadan, kendi işinizi kendiniz yapabilirsiniz. kendiniz e-posta hesabı açabilir, bir veritabanını sistem yöneticine ulaşmadan kendiniz oluşturabilirsiniz. yine web sayfanız için subdomainler oluşturabilir, alanadı kullanıcıları tanımlayarak sitenizi özelleştirebilirsiniz.

Plesk'in hem linux, hem de windows platformu için geliştirilmiş sürümleri mevcuttur.

Plesk, beraberinde kurulan birçok yazılım sayesinde, sizin ekstra kurulum yapmanıza ihtiyaç bırakmamaktadır. Gelişmiş raporlama yazılımları sayesinde web sitenizin ziyaret ve kullanım raporlarını detaylı bir şekilde alabilirsiniz.

Plesk şu anda dünya çapında bir çok sunucuda güvenle kullanılmaktadır.

Sürüm Özellikleri :

DrWeb 4.44.0.10170
    Kaspersky AV 5.0.0.49
    Acronis True Image Enterprise Server version 9.1 (build 3939)
    Microsoft SQL Server 9.00.3042
    MySQL 5.0.45
    MySQL ODBC connector 3.51.25
    BIND DNS Server 9.4.2
    JDK 1.5
    Apache 2.0.59
    Apache Tomcat 5.5.4
    MailEnable Standard 1.986
    Plesk Agent 1.5.2.1
    Perl v5.8.8 built for MSWin32 x86-multi-thread
    PHP 4.4.7
    PHP 5.2.6
    Python 2.5.0.0
    FastCGI 6.1.36.1
    SiteBuilder for Windows 4.2.108
    SpamAssassin 3.2.3
    ASP.NET Enterprise Manager 0.1.3
    myLittleAdmin 2000 2.7.r126, 2005 3.2
    phpMyAdmin 2.11.6
    AWStats 6.6 (build 1.887)
    Atmail Webmail Light 1.0
    Webalizer V2.01-10-RB02 (Windows NT 5.2) English
    stunnel 4.07
    Horde IMP H3 (4.1.6)

Editörün Yorumu : Gerçekten web yönetim paneli olarak çok başarılı ve aktif bir program. Yaklaşık olarak 5 yıldır bütün hosting panellerimde hızı ve kalitesi sebebiyle plesk'i tercih ediyorum. Kolay içeriği, Hızlı Sistemleri ve Plesk'in bulunduğu makinaya panelden reset (yeniden başlatma) ve kapatma gibi komut verilebiliyor. Ve üstelik Diğer paneller sadece Php destekliyorken, plesk hem ASP hem PHP desteklemektedir. Lisansları biraz pahalı olabilir ancak en azından demo sürümüne bir gözatmanızı rahatlıkla önerebilirim.

Boyut : 687 Mb

Kullanım İzni : Özellik Kısıtlamalı (Demo)

Kısıtlama : 1 Domain Barındırma

Dil : Ingilizce

İşletim Sistemi : Windows 2000/2003

Üretici Firma : Parallels

Plesk Control Panel 10.3.4

Bu Sayfayı Paylaş