Pirinçli Köyü Beytüşşebap Şırnak

'Şırnak Tanıtımı' forumunda DeMSaL tarafından 24 Mart 2010 tarihinde açılan konu

1. DeMSaL

DeMSaL Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Pirinçli Köyü Beytüşşebap Şırnak konusu Pirinçli Köyü Beytüşşebap - Pirinçli Köyü Hakkında - Pirinçli Köyü Tanıtımı - Pirinçli Köyü Resimleri

İlçe: BEYTÜŞŞEBAP - İl: ŞIRNAK

Köy Muhtarı: NİZAM TEMEL

Muhtarlık Erişim Bilgileri:

Şırnak
    Bilgiler
    Nüfus 612 (2000)
    Rakım 1402 metre
    Koordinatlar
    Posta Kodu 73810
    Alan Kodu 0486
    Yönetim
    Coğrafi Bölge Güneydoğu Anadolu Bölgesi
    İl Şırnak
    İlçe Beytüşşebap
    Web Sitesi

Pirinçli, Şırnak ilinin Beytüşşebap ilçesine bağlı bir köydür.

Tarihi

Köyün adının nereden geldiği ve geçmişi hakkında bilgi yoktur.
    Kültür

Köyün gelenek, görenek ve yemekleri hakkında bilgi yoktur.

Coğrafya

Şırnak iline 110 km, Beytüşşebap ilçesine 32 km uzaklıktadır. Gelenek ve goreneklerine bagli insanlardan olusmaktadır.ayrıca yardımseverlik ve yabancıya ilgi buyuktur.Köyün tamamı köy korucusudur.Güvenlik açısından herhangi bir sorunu yoktur.Köyün 2 km. yukarısında jandarma karakolu bulunmaktadır.Köy,diğer köylerin ortasında yer almakta ve güvenlik bakımından sıkıntısı yoktur.Köyde ilköğretim okulu bulunmaktadır.Öğrenci sayısı 2008 itibari ile 152 dir.9 öğretmen(5 bayan, 4 erkek)okulda görev yapmaktadır.Köyde öğretmenlerin barınması için 2 tane lojman mevcuttur.Okul kaloriferlidir.2 tane hizmetlisi mevcuttur.Okulda 3 yıldan beri idarecilik görevini Oğuzhan AKDOĞAN yürütmektedir.Köy halkı korucudur ve dışarıdan gelen öğretmenlere karşı oldukça sıcak davranmaktadırlar.Köy yeşil bir coğrafyaya sahiptir.İlçeye ve Şırnak'a hergün 3 ten fazla araç gitmektedir.
    İklim

Köyün iklimi, karasal iklimi etki alanı içerisindedir.
    Nüfus
    Yıllara göre köy nüfus verileri
    2007
    2000 612
    1997 770

2007 yılı nüfusu 715
    Ekonomi

Köyün ekonomisi köy koruculuğu ve hayvancılığa dayanır.PİRİNÇLİ İLKÖĞRETİM OKULU BEYTÜŞŞEBAP SIRNAK Okul Müdürünün Telefonu: 0 534 882 91 72 Okul : 0486 317 20 74
    Muhtarlık

Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

Altyapı bilgileri

Köyde ilköğretim okulu vardır.OKUL MÜDÜRÜ(2009 YILI) OĞUZHAN AKDOĞAN TEL.0534 882 9172. KÖYDEKİ İLKÖĞRETİM OKULUNA AİT İKİ KISIM LOJMAN BULUNMAKTADIR.LOJMANLAR YENİ VE BAKIMLIDIR.PİRİNÇLİ İLKÖĞRETİM OKULUNDA 5 i BAYAN 4 ü ERKEK OLMAK ÜZERE 9 KADROLU ÖĞRETMEN VARDIR.KÖYDE ADSL İNTERNET BAĞLANTISI MEVCUTTUR. Köyün içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon şebekesi yoktur. Ptt şubesi ve ptt acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ayrıca ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır. köy de TURKCELL ŞEBEKESİ VARDIR..Köyde ADSL internet hizmeti vardır.

Kaynak : Vikipedi, özgür ansiklopedi
    Kaynak : Yerel Net
    Köyünüze Ait Bilgi ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Bu Sayfayı Paylaş