Pilot Binbaşı Ali Tekin İlköğretim Okulu Tepebaşı Eskişehir

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 5 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Pilot Binbaşı Ali Tekin İlköğretim Okulu Tepebaşı Eskişehir konusu Pilot Binbaşı Ali Tekin İlköğretim Okulu Hakkında - Pilot Binbaşı Ali Tekin İlköğretim Okulu Tanıtım - Pilot Binbaşı Ali Tekin İlköğretim Okulu Resimleri - Pilot Binbaşı Ali Tekin İlköğretim Okulu İletişim

Pilot Binbaşı Ali Tekin İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

1957-1958 Öğretim yılında okul Yeni Mahalle (Işıklar) İlkokulu olarak bir evde öğretime açılmıştır. 1958-1959 yılında da burada öğretim yapmış, 1959-1960 öğretim yılında bu günkü binada öğretime başlamıştır.
    Okulumuz 11 derslik, 1 müdür odası, 1müdür yardımcısı odası, 1 öğretmenler odası, 1 mutfak, 1 arşiv, 1kalorifer dairesi, 1 kömürlük, 1 depo, 1 işlik, orta ve üst katlarda dörder bölümlü olmak üzere sekiz tane kız vesekiz tane de erkek tuvaleti, iki bölümlü öğretmenler tuvaleti ve 1 de beslenme odası olarak yapılmıştır.
    Daha sonra , okul kendi imkanlarıyla müdür yardımcısı odasını dershane haline getirmiş. Ayrıca sinema salonundan bir bölümü ayrılarak ders araçları odası yapımıştır. Ayrıca bir bölüm daha ayrılarak öğrenci kitaplığı bölünmüş ve yine kendi imkanlarıyla restore ve dekore edilmiştir. Hiçbir yerden yardım görmeden sinema salonu bir de (küçük çapta sınıf müsamereleri verilmek üzere) sahne yapılmıştır.
    Öğrencilere daha sıhhi ihtiyaç maddeleri satabilecek bir de kantin yapılmıştır.
    İhata duvarları üzerine demir parmaklık yapılmıştır.
    Okul bahçesinde biriken suların önüne geçmek için yine kendi imkanlarıyla beton dökülmüştür.

Pilot Binbaşı Ali Tekin İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bulunduğu İlçe: Tepebaşı
    Okulun Telefonu: 2222302998
    Okulun Faksı: 2222210295
    Okulun Adresi: YENİ MAH.6.DERE SOK.NO:5 Tepebaşı Eskişehir
    Okulun Web Adresi:
    http://pltbnbalitekinioo.meb.k12.tr
    Okulun E-Posta Adresi: 968715@meb.k12.tr
    Okulun Müdürü: İbrahim ŞAHİN
    Okulun Öğretmen Sayısı: 37
    Okulun Öğrenci Sayısı: 958
    Okulun Derslik Sayısı: 16
    Okulun Ulaşım Bilgileri: Sivrihisar caddesinden Terminale giden tüm halk otobüsleri okulun yanından geçmektedir.Sivrihisar caddesi üzerindeki Petrol Ofisi benzin istasyonunun arkasında kalmaktadır.
    Metropol İçi / Dışı : İçi
    Ulaşım Durumu : Karayolu
    Lojman Durumu: Yok
    Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok

Pilot Binbaşı Ali Tekin İlköğretim Okulu Resimleri :

Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Bu Sayfayı Paylaş