Phpbb2 v.2.0.22 Kurulumu (Resimli Anlatım) Nasıl Kurarım Kurulur

'Webmaster Genel' forumunda UquR tarafından 27 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

1. UquR

UquR Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Phpbb2 v.2.0.22 Kurulumu (Resimli Anlatım) Nasıl Kurarım Kurulur konusu Phpbb2 v.2.0.22 Kurulumu (Resimli Anlatım) Nasıl Kurarım Kurulur

Phpbb2 v.2.0.22 Kurulumu (Resimli Anlatım) Sitenizin ana klasörü genelde public_html (wwwroot da olabilir) klasörüdür, bu klasöre atın. Ben kendi sitemde forum alt klasörüne kurarak göstereceğim.(ki o da public_html/forum klasörü olmuş oluyor)
    Solda açmış olduğum phpBB-2.0.22 kalasörünün tüm içeriğini seçip sağ tarafa bıraktım.
    • Şimdi forumumuzun kullanacağı veritabanını oluşturalım. Cpanel kullananlar için anlatabileceğim anca. Diğerleri de buna yakındır.
    • www.siteadi.com/cpanel adresine giriyoruz. Oradan “MySQL® Databases” e giriyoruz.
    • New database kısmına veritabanı adını yazıyoruz ve “Create Database” diyoruz.
    • Daha sonra bu veritabanına ulaşabilmek için bir hesap ekliyoruz. Ne olduğu önemli değil, sadece ne yazdığımızı hatırlayalım ki sonra lazım olacak. Ben sitemiz yazdım şimdi.
    • şimdi bu kullanıcı için bu veritabanına erişim izni veriyoruz.

Upload bitince,web tarayıcınızın adres satırına (örn:http://siteadresi.com/forum/install/install.php)yazıp enter a baıyoruz...

Kurulum bitince yönetim panelinden forumunuzu istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz....

2. Google

Google Özel Üye

Phpbb2 v.2.0.22 Kurulumu (Resimli Anlatım)

Bu Sayfayı Paylaş