Photoshopta Puzzle Tekniği Yapmak

'Photoshop Dersleri' forumunda Dine tarafından 26 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

1. Dine

Dine Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Photoshopta Puzzle Tekniği Yapmak konusu
    Photoshopta Puzzle Tekniği Yapmak

Puzzle TekniğiPhotoshopta Puzzle Tekniği
    Üstteki örneğimizdeki gibi puzzle şeklinde ders yapmayı anlatacağım arkadaşlar Öncelikle File > Open yaparak puzzlelaştıracağımız resimimizi seçiyoruz Daha sonra File > New bölümünden istediğimiz boyutu ayarladıktan sonra Background Contens modunu Transparent olarak ayarlayarak yeni sayfamızı açıyoruz Bende resimimi seçtim ve transparent modunda kendi talep ettiğim boyutta bir sayfa açtım Sonra aşağıda görmüş olduğunuz photoshop araçları arasından Rectangle Tool <Kısayol tuşu: U> seçiyoruz ve o tuşa basılı tutarak aracın diğer özelliklerinide görmüş oluyoruz Arasındanda aşağıda göstermiş olduğum gibi Custom Shape Toolu seçelim Lütfen buradakileri sırasına göre seçelim[​IMG] Daha sonra yukarıda gösterdiğim gibi bir şekil seçiyoruz (örn puzzle parçası) daha sonra daha önceden açtığımız resimimizi aşağıda göstermiş olduğum gibi üzerine kesmek istediğimiz yerden çiziyoruz[​IMG] [​IMG] [​IMG]
    Not: Ben Adobe Photoshop CS3 üzerinden anlattım ancak farketmez Adobe Photoshop CS2 veya başka serileride işinizi görür hemde yöntem değiştirmeden

Bu Sayfayı Paylaş