Photoshop Dersleri: Photoshopla Avatar/Signatür Yapımı

'Photoshop Dersleri' forumunda Mavi_Sema tarafından 14 Eylül 2009 tarihinde açılan konu

1. Mavi_Sema

Mavi_Sema Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Photoshop Dersleri: Photoshopla Avatar/Signatür Yapımı konusu Photoshop Dersleri: Photoshopla Avatar/Signatür Yapımı

Photoshopla değişik bir tarz avatar yapımı

İlk olarak Ctrl+N kombinasyonuyla yeni bir resim transparan resim oluşturuyoruz.Ben üzerine rahatça yazı yazmak için 250x250 gibi büyük bir boyut seçtip isterseniz sizde böyle yapıp daha sonra resmi düzenleyebilirsiniz.

Sonra Tools menusunden resim 2 deki yeri işaretliyoruz.

Dikkat!
    Üst tarafta oluşan menuden Fill Pixels i seçmeyi unutmayın.

Ve resmi imleçle siyah olacak yerleri belirleyelim ve resimdeki sonucu elde edelim.

Sonra bunlardan bağımsız yeni bir 10x10 piksellik transparan bir resim oluşturalım ve Brush tools dan pencil tool u seçelim.

Açtığımız 10x10 piksellik resmin üzerinden sağ üst köşe ve sol alt kçşeyi birleştirecek şekilde kalemle bir çizgi çekelim.

Çizgiyi çektikten sonra üst seçeneklerden Edit>Define Pattern i seçin ve Ok deyin.

Yeni açtığımız resimle işimiz bitti.Kapatabilirsiniz.

İlk yaptığımız resme geri dönelim.

Layer menusundeki küçük resmin üzerine sağ tıklıyoruz ve blending options u seçiyoruz.DropShadow ve Bevvel and Emboss u sadece işaretleyip Pattern overlay e geliyoruz.Sonra Pattern: yazan yerin yanındaki resme tıklıyoruz biraz önce çapraz olarak çizdiğimiz pattern i seçiyoruz.Opacity yi 10 yapıyoruz.

Sonra hemen üstündeki Gradient Overlay e geliyoruz.Otomatik olarak siyah beyaz ı seçmiş olacak açısını -90 Opacity sini 50 yapıyoruz.

Ok deyip çıkıyoruz.

Üstüne beğendiğiniz bir fontla yazı yazıyoruz.Ben kendi adımı tercih ettim.Kullandığım fontta türkçe karakter olmadığı için malesef ö-o oldu.

Sonra png veya gif olarak kaydediyoruz.

İşte Sonuç

alıntıdır

Bu Sayfayı Paylaş