Photoshop Dersleri: Photoshop' ta Işık Efekti Yapmak - Işık efektleri

'Photoshop Dersleri' forumunda Mavi_Sema tarafından 5 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

1. Mavi_Sema

Mavi_Sema Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Photoshop Dersleri: Photoshop' ta Işık Efekti Yapmak - Işık efektleri konusu
    Photoshop Dersleri: Photoshop' ta Işık Efekti Yapmak - Işık efektleri

[FONT=&quot]1. ADIM : Yeni bir döküman açın. Dökümanınızın arkaplanını Layer Style' dan Gradient Overlay ve PAttern Overlay kullanarak aşağıda resimdeki gibi ayarlayın..

2. ADIM : Fincanınızı dökümanınıza ekleyin.

3. ADIM : Yeni bir katman oluşturun ve bardağınızın üzerine Ellipse Tool ile
    beyaz bi daire çizin. Daha sonda Gausian Blur ( Filter> Blur> Gausian blur ) efektini açın ve dereğini 30px olarak belirleyin.

4. ADIM : Layers penceresinde yeni bir klasör oluşturun ve adına " ışık efekti " deyin. Bir önceki aşamada hazırladığımız elipsinizi bu klasörün altına sürükleyin ve Blend Mode ayarını Color Dodge yapın ve Fill ayarını %80 yapın..

5. ADIM : Şimdi sıra geldi kıvılcımları yapmaya. Bunun için öncelikle ışık efekti klasörünün altına yeni bir katman oluşturun. Brush Tool ' u açın ve aşağıdaki resim de gösterilen ayarları yapın. Daha sonra katmana dönerek kıvılcımları çizin

6. ADIM : Kıvılcımlarımıza efekt verelim. Layer Style' dan Outher Glow ' u seçerek aşağıdaki değişiklikleri yapın.

7. ADIM : Şimdi kahvemizin dumanlarını ekleyelim. Yeni bir katman açın Blend Mode ayarını Color Dodge yapın. Daha sonra Tool Box' taki foreground renk ayarını Beyaz (#FFFFFF) background renk ayarını ise Siyah (#000000) yapın. Polygonal Lasso Tool ile fincanımızın üzerinden ve kıvılcımlarımızın başladığı noktadan yukarı doğru bir yamuk çizin. Feather ayarını 40px olarak ayarlayın. Lasso Tool ile seçtiğimiz bu bölümü ALT + BackSpace tuşlarına basarak boyayın. Ardından Filter> Render> Clouds' u seçerek duman efektini verin

8. ADIM : Dilediğiniz yazıyı yazın ve aşağıdaki ayarları yapın. Işıklı Kahve

Fincamınız tamamlanmıştır

[/FONT]Anlatım: alıntıdır...

Bu Sayfayı Paylaş