Patlangıç İlköğretim Okulu Fethiye Muğla

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 29 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Patlangıç İlköğretim Okulu Fethiye Muğla konusu Patlangıç İlköğretim Okulu Hakkında - Patlangıç İlköğretim Okulu Tanıtım - Patlangıç İlköğretim Okulu Resimleri - Patlangıç İlköğretim Okulu İletişim

Patlangıç İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Okulumuz 1943 – 1944 eğitim öğretim yılında bir derslik bir işlik ve bir öğretmen lojmanı yapılarak faaliyete başlamıştır. 24 nisan 1957 depreminde okul tamamen yıkılmıştır. Yerine imece usulüyle yapılan 2 derslik ve bir barakada 1964 yılına kadar eğitime devam etmiştir.

1964 yılında devlet- köylü işbirliğiyle bugünkü idari bina yapılmış.. 1970 yılında da genişletilerek bugünkü şeklini almıştır.

Daha önce lojman olarak kullanılmakta olan binanın üst katı yapılarak 1995 -1996 yılında özel eğitim sınıfları ve ana sınıfı olarak bu binada hizmete girmiştir.

İdari bina 1990 lı yıllara gelindiğinde ihtiyaca cevap veremeyince 1992-1993 eğitim öğretim yılında 12 derslikle sol yandaki yeni binamızda eğitim–öğretime dahil olmuştur2006-2007 Eğitim –öğretim yılına gelindiğinde mevcut binalar yetersiz kalmış ve 12 derslik yeni bina yapımına başlanmıştır. Yapımı devam eden binamız 2007-2008 eğitim öğretim yılı başında hizmete girmiştir.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Tarafından 2000 yılında yaptırılan 256 Öğrenci kapasiteli öğrenci yurdu okulumuz bünyesinde hizmet vermektedir.

Öğrenci Pansiyonumuz merkezi ısıtma sitemi, etüt odaları, televizyon odası, kütüphane, bilgisayar odası, konferans salonu, sosyal ve sportif etkinliklerle öğrencilerimize sıcak bir barınma ortamı sunmaktadır.

Patlangıç İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Fethiye
    Okulun Telefonu: 2526110719
    Okulun Faksı: 252 6110756
    Okulun Adresi: Pazaryeri Mah.Yayla yolu,Tespo karşısı Patlangıç
    Okulun Web Adresi:
    www.patlangicilkogretimokulu.meb.k12.tr
    Okulun E-Posta Adresi: 972966@meb.k12.tr
    Okulun Müdürü: TAMER KARACA
    Okulun Ulaşım Bilgileri: İl Merkezine Uzaklığı 130 km - İlçe Merkezine Uzaklığı 4 km
    Metropol İçi / Dışı : İçi
    Ulaşım Durumu : Karayolu
    Lojman Durumu: Yok
    Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok Ev Kiraları 300-350

Patlangıç İlköğretim Okulu Resimleri :

Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Bu Sayfayı Paylaş