Parmaklıklar Ardında Oyuncuları ve Hayat Hikayeleri

'Diğer Yerli Diziler' forumunda Mavi_Sema tarafından 7 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

1. Mavi_Sema

Mavi_Sema Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Parmaklıklar Ardında Oyuncuları ve Hayat Hikayeleri konusu
    Parmaklıklar Ardında Oyuncuları ve Hayat Hikayeleri

Selda Akkor [ NuR]

1943 Konya doğumlu olan Selda Alkor 1965\'ten beri sinema dünyasındadır ve pek çok film ve dizide rol almıştır. Sinemaya Cumartesi Senin Pazar Benim filmindeki rolü ile başlayan oyuncu son yıllarda Asmalı Konak dizisinde Sümbül Karadağ, Çemberimde Gül Oya dizisinde Yurdanur karakterleri ile karşımıza çıkmıştır.

Dizi ve Filmleri
    2006 - Rüyalarda Buluşuruz 2005 - Cumbadan Rumbaya 2005 - Ödünç Hayat 2004 - Çemberimde Gül Oya 2002 - Asmalı Konak 1997 - Böyle mi Olacaktı

2. Mavi_Sema

Mavi_Sema Özel Üye

Serra YILMAZ [ Hayriye]

1954 yılında İstanbul'da doğdu. "Anayurt oteli" filmiyle adını duyuran sanatçı. "güle güle"deki kısa rolüyle de başarılı oldu. Panel, konferans vb. gibi etkinliklerde fransızca ve italyanca simültane çevirmenlik yapıyor, bu branşta türkiye'nin en iyilerinden. Université de Caen, psikoloji bölümü mezunudur. En iyi kadin oyuncu ödülünü yönetmen Ümit Ünal'ın 9 filmiyle almıştır. Türkiye ziyareti sırasında papa 16. benedict'in tercümanlığı yaptı. İtalya'da yaşayan Türk yönetmen Ferzan Özpetek'le başarılı filmlere imza atıyor.

filmlerinden bazıları; seni seviyorum,1983 bir yudum sevgi,1984 kupa kızı,1986 teyzem,1986 davacı,1986 anayurt oteli,1987 sen de yüreğinde sevgiye yer aç,1987 afife jale,1987 karılar koğuşu,1989 ay vakti,1993 hollywood kaçakları,1996 ağır roman,1997 harem suare,1999 kaç para kaç,1999 güle güle,2000 cahil periler,2000 gönlümdeki köşk olmasa,2000 o da beni seviyor,2001 9,2002 yeşil işık,2002 aşk meydan savaşı (tv) 2007 bir ömür yetmez.

3. Mavi_Sema

Mavi_Sema Özel Üye

Devin Özgür Çınar (Suzan)

1973 yılında Zonguldakta doğdu.sinema ve tiyatro oyuncusu, şimdilerde kanal d'nin biz size aşık olduk dizisinde oynuyor.4 yaşından sonra izmir'de yaşamaya başladı.liseyi izmir'de bitirdikten sonra ankara devlet konservatuarı'nda tiyatro eğitimi aldı.'akadlar kültür merkezi'nde 'sahne gösteri sanatları'nın sahnelediği iki çocuk oyununda ve 1996-97 sezonunda bakırköy belediye tiyatrosu'nda,can yücelin bahar noktası isimli oyununda rol aldı.abuzer kadayıfta da oynamış.
    Dar alanda kısa paslaşmalar da mahallenin kızlarından birini oynamıştı, hiçbir yerde filminde de rol olan bayan oyuncu, ikinci bahar dizisinde şener şen'in ortanca kızını oynuyordu..
    ortaokuldayken erkek arkadaşlarının belalısıymış önüne kim çıksa dövermiş ayrıca bu hanım Timuçin Esen'le birliktedir ve kısa bir zaman içinde evlenecekleri söylenmektedir

Dizileri:

Hayat Türküsü trt (Hayat) 2006
    Köpek (Rüya) ATV,ATV Avrupa 2005
    Avrupa Yakası ATV,ATV Avrupa (Konuk Oyuncu) 2004
    Dayı (Aylin) Kanal D 2004
    Fişgittin Bey 2003
    Biz Size Aşık Olduk (Feride) Kanal D 2002
    Karanlıkta Koşanlar trt (İdil) 2001
    Güneş Yanıkları 2000
    İkinci Bahar ATV,ATV Avrupa (Cennet) 1999
    Dış Kapının Mandalları 1998

Filmleri:
    Miras 2005 (Kısa Film)
    Gönül Yarası(Piraye) 2004
    Fişgittin Bey 2003 (TV Filmi)
    Hiçbiryerde (Şule) 2001
    Dar Alanda Kısa Paslaşmalar 2000
    Abuzer Kadayıf 2000
    Yanlış Saksının Çiçeği 1997

Tiyatro:
    Mikado'nun Çöpleri

4. Mavi_Sema

Mavi_Sema Özel Üye

Özlem Düvencioglu (Handan)

Özlem Düvencioğlu 23 Kasım 1980 Almanya-Düsseldorf doğumlu. Annesi Makedon, babası ise Bulgar göçmeni. Üç kardeşler, iki tane ağabeyi var. Hukuk ve ekonomi okuyan Düvencioğlu kendi emlak şirketini kurdu ve 3,5 yıl emlak işiyle uğraştı. Üniversiteyi ihmal ettiği için emlakçılığı bırakmak zorunda kaldı. Daha sonra modellik yapmaya başladı ve birkaç reklam filminde oynadı. Tarihi yapılara özel bir hayranlığı var. Hayvanları sevdiği için vejetaryen olduğunu söyleyen Özlem Düvencioğlu, sokak köpekleri için bir ev satın aldı.

Almanya’dan mavi tura çıkma hayaliyle geldiği İstanbul’da kendini oyunculuk yaparken buldu… Kanal D’nin sevilen dizisi ‘Hırsız-Polis’te Mavi adlı bir hırsızını canlandıran Özlem Düvencioğlu, gördüğü ilgiden dolayı da şaşkın: ‘Açıkçası bu kadar ilgi beklemiyordum. Ama kimse merak etmesin, şımarmam. Ün, şöhret gibi şeylerle işim olmaz. Halk çocuğu olarak kalmak istiyorum. Asla sokaktan kopmayacağım.’ diyor.

5. Google

Google Özel Üye

Paylaşım için teşekürler..

Bu Sayfayı Paylaş