Paran Yoksa Öl...

'Yurt İçi Haberler' forumunda _Mr.PaNiK_ tarafından 26 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

1. _Mr.PaNiK_

_Mr.PaNiK_ Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Paran Yoksa Öl... konusu
    Paran yoksa öl

Sağlık Bakanlığı’nın bütün uyarılarına rağmen kanser hastası kadın yeşil kartı olmadığı için hastane kapısından geri çevrildi
    Bağırsak kanseri teşhisi konan 25 yaşındaki Kadriye Ünal, durumu ağırlaşınca götürüldüğü hastanede yeşil kartı olmadığı için içeri alınmadı. 25 yaşındaki kadının babası Mehmet Ali Özdemir, bütün çabalarına rağmen kızının hastaneye kabul edilmediğini belirterek, doktorun kendisine, “ilaçlar pahalı paranız yoksa sen çocuğunu evine götür” dediğini söyledi.
    Birkaç ay önce bağırsak kanseri teşhisi konan 25 yaşındaki Kadriye Ünal, kaldırıldığı Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi.
    Durumu ağırlaşan Ünal, yakınları tarafından Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirildi. Hastane kapısında acılar içinde kıvranan ve baygınlık geçiren kadın, sedye ile acil servise götürüldü. Durumu ağır olan Ünal, burada kendisine acılarını dindirecek iğne yapıldıktan sonra SSK'lı ve yeşil kartlı olmadığı için evine geri gönderildi. Onkoloji bölümünde tedavi altına alınması gereken kadının yakınları ise doktorlar tarafından maddi durumu kötü olduğu için hastaneye yatırılmasına izin verilmediğini söyledi. Ünal'ın babası Mehmet Ali Özdemir, kızının tedavisi için hastaneye geldiklerini ancak ilk geldikleri gün mesai saatinin bittiği gerekçesi ile hastaneye alınmadıklarını belirterek, "Saat daha 12.30 olmasına rağmen mesai saati bitti dediler. Günlerce üst üste hastaneye geldik. Kızım acılar içinde feryat ediyor. Doktor bize, "yeşil kartınız, sağlık karneniz var mı? İlaçlar pahalı, paranız yoksa sen çocuğunu eve götür" dedi. Parası olmayan insanlar ölecek mi?" diye konuştu.

Bu Sayfayı Paylaş