Pamukkale Üniversitesi Buldan Meslek Yüksek Okulu Hakkında Bilgi

'Üniversiteler' forumunda SeLeN tarafından 1 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Pamukkale Üniversitesi Buldan Meslek Yüksek Okulu Hakkında Bilgi konusu Pamukkale Üniversitesi myo - Buldan Meslek Yüksek Okulu iletişim - buldan myo - meslek yüksek okulları

Pamukkale Üniversitesinin en genç Meslek Yüksekokulu olan Buldan Meslek Yüksekokulu 2002 yılında kurulmuştur. Yüksekokulun kurucu müdürü Yard.Doç.Dr.İrfan ERTUĞRUL olup halen görevini devam ettirmektedir. Yüksekokul 2002-2003 öğretim yılında yalnızca ikinci öğretimde 160 öğrenci kontenjanı ile Denizli Meslek Yüksekokuluna bağlı olarak eğitim-öğretime başlamıştır. İlçenin Yüksekokul için bağışladığı binanın tadilat işlemlerinin devam etmesi nedeniyle ilk dönem Buldan Ticaret Lisesinde eğitim-öğretim yapmıştır.

2002-2003 öğretim yılı bahar döneminde, ilçenin hazırladığı 2000 m2 kapalı alana sahip binayı teslim alarak öğretime bu binada devam etmiştir. İlçemizin hayırsever işadamı rahmetli Ahmet Cevat Buldanlıoğlu’nun vasiyeti üzerine çocukları tarafından yaptırılan 2100 m2 kapalı alana sahip Cevat Buldanlıoğlu binasının açılışı Haziran 2008 de Valimiz sayın Yavuz Erkmen, Üniversite rektörümüz Prof.Dr. sayın Fazıl Necdet ARDIÇ ve Yüksekokul Müdürümüz Yard.Doç.Dr. sayın İrfan ERTUĞRUL tarafından yapılmıştır. Böylece yüksekokulumuz 4100 m2 kapalı alana sahip iki binaya kavuşmuştur.

Programlar:

Muhasebe (NÖ-İÖ)...>>

Pazarlama (NÖ-İÖ)...>>

Dış Ticaret (NÖ-İÖ)...>>

Büro Yönetimi ve Sekreterlik (NÖ)...>>

Moda ve Tekstil Tasarım (NÖ-İÖ)...>>

Adres1 : Pamukkale Üniversitesi Buldan Meslek Yüksekokulu
    Adres2 : Buldan/Denizli
    Posta Kodu : 20400
    Telefon : 0.258.4318620

http://buldanmyo.pau.edu.tr
    Faks : 0.258.4318621