Pamukören İlköğretim Okulu Bilgileri Kuyucak Aydın

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 18 Şubat 2011 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Pamukören İlköğretim Okulu Bilgileri Kuyucak Aydın konusu Aydındaki İlköğretim Okulları Hakkında - Pamukören İlköğretim Okulu Tanıtımı - Aydın Kuyucak'taki İlköğretim Okulları Erişim Bilgileri - Pamukören İlköğretim Okulu Resimleri - Pamukören İlköğretim Okulu Hakkında

Kuruluşu: 1928-1929 yılında Aydın ili Nazilli İlçesi Gireniz ilk mektebi olarak 20 kız 54 erkek toplam 74 öğrenci ile okul öğretmeni Aziz efendi idaresinde eğitime başlamıştır. Okulun ismi 1948-1949 yılında Gireniz İlk Okulu 1963-1964 yılında Pamukören İlk Okulu olmuştur. Bu süreler zarfında Okulda 5 yıllık eğitim-öğretim verilmektedir. 1992-1993 yılından itibaren Pamukören ilköğretim Okulu olan okulda öğrenim süresi de 8 yıla çıkmıştır.

Bina Durumu: Okulumuz 1996-1997 yılından bu yana Pamukören Lisesi ile bina değişimi yapmıştır. 20 dönümlük arazi içerisinde 2 bina ve içinde bulunan 19 derslik, basketbol, voleybol,futbol sahaları ile hizmet vermektedir.Okulumuzda derslik sistemli eğitim verilmektedir. Matematik dersliği, Sosyal Bilgiler dersliği, Türkçe dersliği, Din Kültürü dersliği, İngilizce dersliği yanında Bilgisayar Labaratuvarı, Resim Atelyesi, İş Teknik Atelyesi, fen Laboratuvarı bulunmaktadır. Okulumuzda yüksek kalitede eğitim-öğretim verilmektedir. Tüm sınıflarımızda bilgisayar dersi verilmektedir. Tüm bilgisayarlarımızda internet bağlantısı bulunmaktadır.

Pamukören İlköğretim Okulu Aydın Kuyucak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Pamukören İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Pamukören İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Pamukören İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Pamukören İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: PAMUKÖREN İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: FETHİYE MAH. MEHMET ÖZALP BUL. PAMUKÖREN

Telefon Numarası: 2563792012

Faks Numarası: 2563792241

E-mail Adresi : pamukorenilkogretim@hotmail.com

Web Adresi: Pamukören İlköğretim Okulu

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

Okulunuz Hakkında Bilgi Ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.

Bu Sayfayı Paylaş