Pınar İlköğretim Okulu Köyceğiz Muğla

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 11 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Pınar İlköğretim Okulu Köyceğiz Muğla konusu Pınar İlköğretim Okulu Köyceğiz Muğla

Okulumuz 1988 yılında beş derslikli olarak eğitim öğretime başlamıştır.okulumuzun inşaatına 1988 yılının ekim ayında köylülerimiz kendi aralarında imece usulü ile başlamışlar ve daha sonrada devletimizin katkısıyla tamamlanmıştır.okulumuz 1988-1989 eğitim öğretim yılında 20 şubat 1989 pazartesi günü 108 öğrenci ve dört öğretmen ile eğitim öğretime başlamıştır.Okulumuz Köyceğiz ilçesi Çayhisar köyü Akyaka mahallesinde AKKAYA İLKOKULU adıyla kurulmuştur.1998-199 eğitim öğretim yılında bazı ilkokulların taşımalı eğitim merkezi ve ilköğretim okulu olmasıyla okulumuz PINAR KÖYÜ İLKÖĞRETİM OKULU adıyla eğitim öğretim hizmeti vermeye devam etmiştir.1997 yılında temel eğitimin 8 yıla çıkarılmasıyla öğrenci sayısındaki artışı karşılamak için 2008 yılında 8 derslikli prefabrik ek bina yapılmış ve 2008-2009 eğitim öğretim yılında kullanıma açılmıştır.Bugün 251 öğrencisi,20 öğretmeni,2 hizmetlisi ile eğitim öğretime devam etmektedir.

OKULUN BİNA DURUMU :
    a)-Binanın Özellikleri : Okul Binamız Ave B Blok olmak üzere iki kısımdan oluşmaktadır.A Blok prefabrik bir bina olup 9 derslik , 1 öğretmenler odası, 5 tuvalet, 1 rehberlik odası , 2 idareci odasından oluşur. Blok ise betonarme bir bina olup 1 Bilişim Teknolojileri dersliği,5 derslik ve Kütüphaneden oluşmaktadır.Ayrıca bloklardan ayrı bir bölümde kız-erkek tuvaleti,kantin ve yemekhane yer alır.

b)-Laboratuar : A Blokta : 1 Adet Fen ve Teknoloji Laboratuarı, B Blokta : 1 Adet Bilişim Teknolojileri sınıfı vardır. Bilişim Teknolojileri sınıfında;1 adet server,16 adet öğrenci PC bulunmaktadır.

c)-Okul ve Sınıf Kitaplıkları : Okulumuzda kütüphane ve her sınıfın kendine ait sınıf kitaplığı vardır.

d)-Depo ve ambar durumu : Okulumuzda farklı amaçlarla kullanılan 3 depo yer alır.

e)-Bahçenin durumu : Okulumuzun A Blok ve B Blok önünde olmak üzere 2 geniş alan yer alınıyor. B Blok önünde yer alan bahçede spor faaliyetleri ,okul törenleri yapılmaktadır.

YÖNETİCİ SAYISI : 1 Müdür,1 Müdür Yardımcısı olmak Üzere 2 idareci görev yapmaktadır .

Pınar İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Okulun Bağlı Bulunduğu İlçe: Köyceğiz
    Okulun Telefonu: 252 267 00 08
    Okulun Faksı:
    Okulun Adresi: Akyaka Mahallesi Pınarköy
    Okulun Web Adresi: http://www.koycegizpinarkoyilkogretim.meb.k12.tr/
    Okulun E-Posta Adresi: 715301@meb.k12.tr
    Okulun Müdürü: Selda KAYA
    Okulun Ulaşım Bilgileri:
    Metropol İçi / Dışı : İçi
    Ulaşım Durumu : Karayolu
    Lojman Durumu: Yok