Oylum İlköğretim Okulu Sürmene Trabzon

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 24 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Oylum İlköğretim Okulu Sürmene Trabzon konusu Oylum İlköğretim Okulu Hakkında - Oylum İlköğretim Okulu Tanıtımı - Oylum İlköğretim Okulu Erişim Bilgileri - Oylum İlköğretim Okulu Resimleri

Oylum Derebaşı İlköğretim Okulu Trabzon Sürmene İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur.

Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Oylum Derebaşı İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Oylum Derebaşı İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Oylum Derebaşı İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Oylum Derebaşı İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: OYLUM DEREBAŞI İLKÖĞRETİM OKULU
    Adresi: Oylum Derebaşı llköğretim Okulu
    Telefon Numarası: 4627541004

Tarihçe:

Okul; Milli Eğitim Bakanlığının 21 Eylül 1977 tarih ve 434353 sayılı emriyle TRABZON-SÜRMENE-OYLUM ORTAOKULU adı altında açılmıştır. 1977-1978 Eğitim-Öğretim yılında faaliyete geçmiş ve aynı yıl Oylum 1. İlkokulunun lojmanında eğitim-öğretim yapılmıştır.

1978-1979 öğretim yılından, 1987-1988 Eğitim-Öğretim yılına kadar kendi binası olmadığından şahıslara ait evlerde kiralık olarak eğitim-öğretime devam etmiştir. 1985 Yılında Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığınca yapımına başlatılmış olan, yurdumuza dünyanın çeşitli uluslarından turist olarak gelen şahısların da gönüllü olarak çalışmalara katılımıyla içinde bulunduğumuz bina yapılmıştır.

Kurumun Misyonu :

Öğrencilerimizin öğrenmeyi öğrenmesini sağlamak,öğrencilerin başarısını arttırmak için karşılıklı sorumluluk almak,ülke kalkınmasına maddi ve manevi katkıda bulunmak,bilinç gücünü kazandırmak,idarecilerimizi,öğretmenlerimizi,öğren cilerimizi katılımcılığa özendirmek,onların gelişen eğitim teknolojilerini yakından takip etmelerini ve kullanmalarını sağlamak. Davranışlarımızla çevremize liderlik yapmaya çalışan bir okuluz.

Kurumun Vizyonu:

Oylum İlköğretim Okulu’nu çalışanların ideale yolculuklarındaki tam katılım bilinciyle,önce Oylum Beldesi’ne sonra Sürmene’ye ve sonra Trabzon’a ve daha sonra tüm Türkiye’ye tanıtmaktır.Bize emanet edilen ve geleceğimiz olan öğrencilerimizi; Atatürk ilke ve inkilaplarını özümsemiş muasır medeniyetler seviyesine ulaşmayı hedef edinen,milli değerlerini bilen,koruyan,bilim ve teknolojiden yararlanan,güvenilir,bilinçli,üretken ve hoşgörülü bireyler yetiştirmek için buradayız.

Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Kaynak : trabzon.meb.gov.tr

Bu Sayfayı Paylaş