Ovakavağı Kasabası İlköğretim Okulu Karatay Konya

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 6 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Ovakavağı Kasabası İlköğretim Okulu Karatay Konya konusu Ovakavağı Kasabası İlköğretim Okulu Hakkında - Ovakavağı Kasabası İlköğretim Okulu Tanıtım - Ovakavağı Kasabası İlköğretim Okulu Resimleri - Ovakavağı Kasabası İlköğretim Okulu İletişim

Ovakavağı Kasabası İlköğretim Okulu Konya Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Ovakavağı Kasabası İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Ovakavağı Kasabası İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Ovakavağı Kasabası İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Ovakavağı Kasabası İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Ovakavağı Kasabası İlköğretim Okulu Tarihçesi:

1941-1942 Ovakavağı Okulu Baş Öğretmenliği, Köy Tüzel Kişiliğine Ait Geçici Binada hizmet vermiştir.
    1950-1951 Tarihine kadar aynı isim ile aynı binada eğitim öğretime devam edilmiştir.
    1951-1952 Yılında aynı isimle köy tüzel kişiliğine ait arsada yaptırılan tek katlı beş derslikli binaya taşınmıştır. (Arsa alanı 7776 metrekare olup, bina 250 metrekaredir.)
    1961-1962 Yılında Okulun Adı Ovakavağı İlkokulu Müdürlüğü olarak değiştirilmiş fakat aynı binada eğitim öğretime devam edilmiştir.
    1987-1988 Yılında Ovakavağı İlkokulu Müdürlüğü Eğitim Öğretimine devam ederken Köy Tüzel Kişiliğine ait geçici bir binada Ovakavağı Kasabası Ortaokulu açılmıştır.
    1993 Yılında 7776 metrekarelik Ovakavağı İlkokulunun bahçesinde Milli Eğitim Bakanlığı ve Kasaba Belediyesinin işbirliği ile 2 katlı 10 derslikli bir bina yaptırılarak İlkokul ve Ortaokul aynı bina çatısı altında birleştirilmiştir. Okulun adı Ovakavağı Kasabası İlköğretim Okulu olmuştur.
    1996 Yılında Ovakavağı İlkokuluna ait tek katlı 250 metrekarelik bina kullanılamaz durumda olduğundan ilgili makamlardan izni alınarak yıkılmıştır.
    1998-1999 Yılında Ovakavağı Kasabası İlköğretim Okuluna ait 2 katlı 10 derslikli 450 metrekarelik sobalı binaya kalorifer tesisatı yaptırılarak merkezi ısıtma sistemine geçilmiştir.
    Okulumuz, halen Ovakavağı Kasabası İlköğretim Okulu adı altında aynı binada 1 Okul Müdürü, 1 Müdür Yrd., 4 Branş Öğretmeni, 5 Sınıf Öğretmeni, 1 Hizmetli ile Eğitim Öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir.

Ovakavağı Kasabası İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: OVAKAVAĞI KASABASI İLKÖĞRETİM OKULU
    Adresi: Ovakavağı Kasabası Karatay
    Telefon Numarası: 3323895004
    Faks Numarası:
    E-mail Adresi:
    ovakavagiioo@gmail.com
    Web Adresi: -
    http://ovakavagiioo.meb.k12.tr

Ovakavağı Kasabası İlköğretim Okulu Resimleri:

Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr