Otomotivciler eleman için okul açıyor

'Ekonomi Ve Borsa' forumunda KaRDeLeN tarafından 25 Mart 2010 tarihinde açılan konu

1. KaRDeLeN

KaRDeLeN Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Otomotivciler eleman için okul açıyor konusu Otomotiv endüstrisinde nitelikli insan kaynağını karşılamak amacıyla Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği'nin yaptırdığı Anadolu Teknik Lisesi, 2010-2011 eğitim öğretim yılında hizmete girecek.

Türkiye'de alanında ilk ve tek olan OİB Anadolu Lisesi'nde 6 programda eğitim verilecek. OİB Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Sünneli ile müteahhit firmadan uzmanlar, haziran ayında inşaatı tamamlanacak okulda inceleme yaptı. İnşaatın yüzde 70'e yakınının tamamlandığını anlatan Ferit Sünneli, inşaatı haziran ayına kadar tamamlamayı planladıklarını söyledi. Otomotiv Anadolu Teknik Lisesi'nde ilk dersi, yapımı tamamlanan sınıfta gazetecilere veren Ferit Sünneli, OİB Yönetim Kurulu olarak, süratle gelişen otomotiv endüstrisinde faaliyet gösteren firmaların yetişmiş eleman ihtiyacını karşılamak üzere yola çıktıklarına vurgu yaptı. Anadolu Lisesi'nin tüm giderlerinin OİB tarafından karşılanacak. Okul 720 öğrenci, pansiyonu ise 300 öğrenci kapasiteli.

CİHAN

Bu Sayfayı Paylaş