Otizmli Çocukların Eğitiminde Etkinlik Çizelgelerinin Kullanımı - Patricia J. Krantz

'Kitap, Resim ve Dergi' forumunda KaRDeLeN tarafından 8 Mayıs 2010 tarihinde açılan konu

1. KaRDeLeN

KaRDeLeN Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Otizmli Çocukların Eğitiminde Etkinlik Çizelgelerinin Kullanımı - Patricia J. Krantz konusu Otizmli Çocukların Eğitiminde Etkinlik Çizelgelerinin KullanımıLynn E. McClannahan,Patricia J. Krantz - Otizmli Çocukların Eğitiminde Etkinlik Çizelgelerinin Kullanımı - Lynn E. McClannahan,Patricia J. Krantz - Kitap Özet

Kitap Hakkında

Ödeme Seçenekleri

Otizmli Çocuklarda Etkinlik Çizelgelerinin Kullanımı
    Etkinlik çizelgeleri, diğer adıyla devrim yaratan öğretim araçları, otizmli çocukların yetişkin yardımı olmadan etkinlikleri yapabilmelerini sağlar.

Etkinlik çizelgesi, çocukların bir dizi etkinlikle meşgul olmaya yönlendiren fotoğraf veya sözcük setidir. Etkinlik çizelgelerinde ustalaşan çocuklar, kendi evlerinde, okullarında ve serbest zaman etkinliklerinde, (yapboz, sınıf arkadaşlarıyla etkileşime girme ve bir yetişkinden mümkün olduğunca yardım almadan yemek yapma) kendilerini daha iyi yönetirler ve maksatlıdırlar. Bu kitapta, anne/babalar ve profesyoneller onlara yardım etmek için daha detaylı öğretimler ve örnekler bulacaklar:

Etkinlik çizelgelerini kullanmak için çocuğun okuma becerisini değerlendirme

İlk fotoğraflı etkinlik çizelgesini hazırlama
    Bir öğretim aracı olarak aşamalı yardımın nasıl kullanıldığını anlama
    Gelişmeleri gözlemleme
    Seçim ve saat kullanımı gibi yeni öğeleri tanıma
    Sosyal etkileşimi genişletme
    Yazılı çizelgeleri geliştirme

Otizmli Çocuklarda Etkinlik Çizelgelerinin Kullanımı küçük çocuklarda, ergenlerde ve yetişkinlerde başarılı bir şekilde kullanılabilir, kendi yaşamlarını daha iyi kontrol etmelerini sağlayarak onları ödüllendirir.

Kitap Kapağı

Otizmli Çocukların Eğitiminde Etkinlik Çizelgelerinin Kullanımı
    Lynn E. McClannahan,Patricia J. Krantz
    · Sistem Yayıncılık
    · Basım Tarihi : 05 - 2010
    · ISBN : 978-975-322-586-1
    · Sayfa Sayısı : 176
    · Çevirmen : Binyamin Birkan
    · Etiket Fiyatı : 14.00 TL
    · Bizdeki Fiyatı : 10.50 TL

Bu Sayfayı Paylaş