Osmangazi İlköğretim Okulu Merkez Adıyaman

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 24 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Osmangazi İlköğretim Okulu Merkez Adıyaman konusu Osmangazi İlköğretim Okulu Merkez Adıyaman

OKULUMUZUN TARİHÇESİ Okulumuz Adıyaman Merkez Yeni sanayi Mahallesi 2843 Sok. No:2 de bulunmaktadır. Görünüm itibariyle tek bina olmakla birlikti bitişik İki binadan oluşmaktadır. Okulumuz 1. binası 1995 yılında yapılmış bina öğrenci sayısı için yetersiz kalınca İkinci bina 2002 yılında yapılmıştır. Ancak fiziki yapı yeterli olmadığından 2003/2004 Eğitim öğretim yılından itibaren ikili eğitim uygulamasına geçilmiştir. Okulumuz 12 derslik, 1 Fen laboratuarı, 1 Bilgi teknoloji sınıfı, 1 kütüphane, 1 ana sınıfı, 3 idari oda, 1 öğretmen odası, 1 Rehberlik servisi�den oluşmaktadır. .Özel İdareye, ait olan5000 metrekare alan üzerinde 2 Blok 900 metrekare yüzölçümüne sahiptir.

» OKULUMUZ HAKKINDA Okulumuz 12 derslik, 1 BTS sınıfı, 1 fen ve teknoloji lab. ve okul öncesi e?itim veren 1 sınıfı olmak beraber toplam 15 derslikten oluşmaktadır. Okulumuz da 5.,6.,7.,8. sınıflar sabah,1.,2.,3.,4. sınıflar öğleden sonra eğitim öğretim görmektedir.

» BAŞARILARIMIZ 2006-2007 Eğitim - Öğretim yılında halk oyunları ekibimiz il birincisi, bölge illeri arasında yapılan yarışmada ise ikinci olmuştur.

2007-2008 Eğitim - Öğretim yılında halk oyunları ekibimiz il birincisi, bölge illeri arasında yapılan yarışmada ise ikinci olmuştur.

2007-2008 Eğitim - Öğretim yılında hentbol kulübümüz il birincisi olmuştur.

2008-2009 Eğitim - Öğretim yılında halk oyunları ekibimiz il birincisi, bölge illeri arasında yapılan yarışmada ise ikinci olmuştur.

» VİZYONUMUZ Okulumuzu, paydaşlarımızın güç birliği ile İlimizin öncelikli tercih edilen, Ülkemizin saygın Ortaöğretim kurumlarına her yıl artan sayıda öğrenci yerleştiren, sportif, sosyal ve kültürel etkinliklerle adından söz ettiren, Avrupa Birliği normlarına eşdeğer eğitim veren güçlü bir eğitim kurumu olmaktır.

» MİSYONUMUZ Öğrencilerimizi üst öğrenime, hayata, çağımızın gereklerine ve teknolojik gelişmelere uyum sağlayacak şekilde, ruh ve beden sağlığı yerinde, kendisine güvenen, bilgi ve becerilerle donatarak yetiştiriyoruz.

Osmangazi İlköğretim Okulu Adıyaman Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Osmangazi İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Osmangazi İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Osmangazi İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Osmangazi İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı

Adı: OSMANGAZİ İLKÖĞRETİM OKULU

Adresi: Yeni Sanayi Mah.1080 Sokak No 29 / Adiyaman

Telefon Numarası: 4162270911

e-mail:759887@meb.k12.tr

Web Adresi :http://okulweb.meb.gov.tr/02/01/759887/

Kaynak : webrehberi.biz - www.meb.gov.tr

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 19 Nisan 2015

Bu Sayfayı Paylaş