Osmangazi Üniversitesi Fen Bilimleri

'Üniversiteler' forumunda Mavi_Sema tarafından 15 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

1. Mavi_Sema

Mavi_Sema Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Osmangazi Üniversitesi Fen Bilimleri konusu Osmangazi Üniversitesi Fen Bilimleri

17 Ağustos 1983 tarihli 2880 sayılı kanun ile lisansüstü öğretim ve eğitim faaliyetlerinin, üniversite rektörlüklerine bağlı enstitüler tarafından yürütülmesine karar verilmiştir. Bu değişikliğe uygun olarak üniversitemiz bünyesinde Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri ve Sağlık Bilimleri Enstitüleri kurulmuş olup, Enstitümüz 18 Ağustos 1993 tarih ve 496 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile oluşturulan (Eskişehir) Osmangazi Üniversitesi kapsamında faaliyetlerini sürdürmektedir.
    Enstitümüzün özbakışı bilim ve teknoloji üretiminde uluslararası niteliklere sahip, ülkesi için üst düzeyde katma değer üreten katılımcı, paylaşımcı araştırmacılar yetiştiren bir birim olmak; özgörevi, öğrenci seçimi ve eğitimi aşamalarında, niteliklerini sürekli daha üst düzeye çıkarmaktır.
    2008-2009 öğretim yılı Bahar yarıyılı itibarıyla yaklaşık 1200 lisansüstü öğrencisi bulunan Enstitümüzde 200 ü aşkın öğretim üyesi ders vermekte ve danışmanlık yapmaktadır.
    Enstitümüz internet sayfasına http://www2.ogu.edu.tr/~fenenst/ linkinden ulaşılabilir.

Bu Sayfayı Paylaş