Osman Faruk Verimer İlköğretim Okulu Karşıyaka İzmir

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 14 Kasım 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Osman Faruk Verimer İlköğretim Okulu Karşıyaka İzmir konusu Osman Faruk Verimer İlköğretim Okulu Hakkında - Osman Faruk Verimer İlköğretim Okulu Tanıtım - Osman Faruk Verimer İlköğretim Okulu Resimleri - Osman Faruk Verimer İlköğretim Okulu İletişim

Osman Faruk Verimer İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

1970-1971 Öğretim yılında açılan okulumuza, çevresindeki yerleşim alanının hızla büyümesi ve nüfus artışı nedeniyle 1979 yılında ek bina yapılmıştır. 1979 Öğretim yılında öğrenci sayımız 710’du.O günden bu yana yerleşim alanlarının hızla artması nedeniyle 1990 Öğretim yılında bu sayı 1290’a ulaşmıştır.

2. Binada yapılan çok amaçlı salon ve ders araçları odaları yeniden bölünerek ve çeşitli düzenlemeler yapılarak derslik haline getirilmiştir.

1994-1995 Öğretim yılında İlköğretim uygulamasına geçilmiş olup okulun adı Osman Faruk Verimer İlköğretim Okulu olarak değiştirilmiştir.

1994-1995 Eğitim – Öğretim Yılında 6. sınıf olarak 3. şube açılmıştır. Toplam 6 sınıf mevcudu Erkek:68 Kız:64 olmak üzere 132 öğrenci kaydedilmiştir.1994-1995 Eğitim – Öğretim Yılı itibariyle okulumuzun toplam öğrenci sayısı 1400’dür.Mahallemizde bulunan eski adıyla Mustafa Uygur Ortaokulu'nun ilköğretim okulu olmasıyla birlikte öğrenci mevcudumuz azalmıştır.

2000-2001 Öğretim yılında okulumuza anasınıfı, fen laboratuarı, teknoloji sınıfı, kantin, spor odası yapılmıştır. A Blok ve B Blok arasında kömürlük olarak kullanılan bölüm duvar örülerek arşiv odası olarak değerlendirilmiştir.

Bina ve Kat : 2 bina, 2’şer kat (A Blok 600 m2, B Blok 600 m2)
    Okul bahçesi : 2800 m2
    Derslik : 13
    Şube Sayısı : 28
    Ana Sınıfı : 1
    Teknoloji ve Tasarım Sınıfı : 1
    Bilgisayar Laboratuarı : 1
    Fen Laboratuarı : 1
    Kütüphane : 1
    İş Eğitimi Atölyesi : 1
    Spor Odası : 1
    Soyunma Odası : 1
    Yönetici Odası : 2