Oskay'dan huzursuz fotoğraf manipülasyonları

'Kültür Sanat Haberleri' forumunda Dine tarafından 20 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

1. Dine

Dine Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Oskay'dan huzursuz fotoğraf manipülasyonları konusu Oskay'dan huzursuz fotoğraf manipülasyonları

Fotoğraf sanatçısı ve akademisyen H. Arda Oskay’ın fotoğraf sergisi, 27 Nisanda Ankaralı sanatseverlerle buluşacak.

Alınan bilgiye göre, Oskay’ın "Huzursuzluk" konulu kişisel fotoğraf sergisi, Milli Piyango Talih Kuşu Sanat Galerisi’nde izlenime sunulacak.
    "Huzursuzluk" konusunun kavramsal olarak irdelendiği sergide, Oskay’ın 2004-2010 yılları arasında çalıştığı foto manipülasyonları görülebilecek.
    Ankara’da 1981 yılında doğan Arda Oskay, babasının amatör olarak ilgilendiği fotoğraf tutkusundan etkilenerek, fotoğraf sanatıyla tanıştı. Sanatçı, ilgisine yönelik eğitim almak adına akademik eğitim tercihini, Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf bölümünden yana kullandı.
    Fotoğraf alanındaki eğitimini Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sanatta Yeterlilik Programı ile devam ettiren Oskay, 2005-2008 yılları arasında Kocaeli Üniversitesi Kandıra Meslek Yüksekokulunda öğretim görevlisi olarak, fotoğraf, görsel tasarım ve temel bilgisayar dersleri verdi.
    Oskay, halen Sakarya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde araştırma görevlisi olarak görev yapıyor.

Milliyet

Bu Sayfayı Paylaş