OS9 Telefonlarda Sertifika Sorununu Kaldırma (Kesin Çözümü)

'N-Gage-Os9x-Symbian Programlar' forumunda Mavi_Sema tarafından 16 Kasım 2009 tarihinde açılan konu

1. Mavi_Sema

Mavi_Sema Özel Üye

OS9 Telefonlarda Sertifika Sorununu Kaldırma (Kesin Çözümü) konusu OS9 Telefonlarda Sertifika Sorununu Kaldırma (Kesin Çözüm)

1. Adım;
    Sistem Klasörüne Erişimi Açma

Nokia yeni çıkardığı Firmware ile ROMPatcher vb sistem hack uygulamalarının yüklenmesinin önüne geçti. Ama yeni Firmware de aşağıdaki yöntemle kırılabiliyor.

Neler Yapmalıyım?

- İlk olarak ekteki HelloCarbide dosyasını indirin ve cihazınıza kurun.

HelloCarbide Download
    ;

RapidShare: 1-CLICK Web hosting - Easy Filehosting

- Herhangi bir dosya yöneticisi programı açın ve kapatmadan menü tuşuyla programı geri plana alın.
    - X-plore dosya yöneticisi programını kullanmanızı öneririm.
    - Cihazınıza HelloCarbide yüklediğiniz programı çalıştırın
    - Menüden Seçenek -> Menu1 'i seçin
    - Size 18 adet onayınızı isteyen soru soracak hepsine evet cevabı verin. (Bana 1 Tane Geldi.)
    - Bu cevaplarınızdan sonra program kapanacak
    - Arka planda çalışan dosya yöneticisi programınıza baktığınızda bütün klasörlere erişebildiğinizi göreceksiniz.
    - Artık Sertifikasız Program Yükleme (OS9) konusundaki "installserver.exe" dosyasını gerekli yere kopyalayarak sertifika sorununu çözebilirsiniz.

Not: Programı çalıştırdıktan sonra başka hiçbir program çalışmıyor. Cihazınızın normale dönmesi için yeniden başlatmalısınız.

2. Adım;
    Sertifikasız Programları Yükleyebilmeyi Açma

Neler yapmalıyım?

- Cihazınızın modeline göre ekteki dosyayı indirin
    - İndirdiğiniz dosyada bulunan "installserver.exe" dosyasını
    - X-plore dosya yöneticisi ile "C:\sys\bin" klasörüne kopyalayın.
    - Artık istediğiniz uygulamayı imzalamadan yükleyebilirsiniz.

OS9.1 Cihazlar:
    Nokia N77, Nokia E61i, Nokia E65, Nokia N93i, Nokia N91 8GB, Nokia E62, Nokia E50, Nokia 5500
    Nokia N93, Nokia N73, Nokia N80, Nokia N71, Nokia N92, Nokia E70, Nokia E60, Nokia E61, Nokia 3250

OS9.2 Cihazlar (FP1):

Nokia 6124 Classic, Nokia N82, Nokia N95-3 NAM, Nokia E51, Nokia N95 8GB, Nokia N81
    Nokia N81 8GB, Nokia 6121 Classic, Nokia 6120 Classic, Nokia 5700 XpressMusic
    Nokia 6110 Navigator, Nokia E90 Communicator, Nokia N76, Nokia 6290, Nokia N95

OS9.3 Cihazlar (FP2):

Nokia 5320 XpressMusic, Nokia N78, Nokia N96 ,Nokia 6210 Navigator ,Nokia 6220 classic

Not: Ekteki dosyaları cihazınızın modeline göre kullanın.

OS9.1 İçin Download;

OS9.2 İçin Download;

OS9.3 İçin Download;

***Önemli Not: Bu işlemleri yaptıktan sonra telefonunuzu kapatıp açın !

Ve artık bunları yaptıktan sonra istediğiniz uygulamayı yükleyebilirsiniz. Sertifikalı olsun sertifikasız olsun...

Not: Anlatım CepTeam > RealCeday 'a Aittir. Ve alıntıdır... Anlatım İçin CepTeam ve RealCeday 'a Teşekkürler...

bu sekilde yaptiginizda telefonu her acip kapattiginizda 00000001.dosyasini "c:\resource\swicertstore\dat\ klasorune kopyalamaniz lazim unutmayin..

2. djjoshua2005

djjoshua2005 Yeni Üye

iyi hoşta daha ilk programı kurmaya başlayınca "Süresi geçmiş sertifika" hatası veriyor.

3. osmanozbek

osmanozbek Yeni Üye

sağolunda zaten rapidden inecek olan dosylar bile inmiyor error veriyor rapid
    birde inse bile süresi geçmiş sertifika yzıyo sizde çıkmış bunu yükleyin diyosunuz nasıl olacak bu iş çözüm ararken ilk aşamayı bile geçemiyoruz

Bu Sayfayı Paylaş