Ortahisar İlköğretim Okulu Nevşehir Ürgüp

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 4 Ocak 2011 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Ortahisar İlköğretim Okulu Nevşehir Ürgüp konusu Ortahisar İlköğretim Okulu Nevşehir Ürgüp Hakkında - Ortahisar İlköğretim Okulu Nevşehir Ürgüp Tanıtım - Ortahisar İlköğretim Okulu Nevşehir Ürgüp Tarihçesi - Ortahisar İlköğretim Okulu Nevşehir Ürgüp Resimleri - Ortahisar İlköğretim Okulu Nevşehir Ürgüp İletişim - Ortahisar İlköğretim Okulu

Okulumuz iki binadan oluşmaktadır. 1.Kademe binamız kasabamız çarsı merkezinde 2. Kademe binamız belediye binası karşısındadır
    1.kademe binamız:1927 yılında kasaba halkı tarafından taş bina olarak yapılmış ve 1928 yılında eğitime başlamıştır.1947 yılında halkın katkılarıyla çatısı, 1965 yılında ise okulun içerisi devlet tarafından tamir edilmiştir.1978 yılında okulumuz küçük bir tamirden geçirilmiş olup 1993 yılında ise tavan çatı ve pencereler yeniden yapılmış ve kalorifer tesisatı döşenmiştir.1995 yılında ise halkın katkıları ile okulun arkasındaki kaya kütlesi kaldırılmış ve okul bahçesi büyütülmüş, yeni kalorifer binası ve Atatürk büstü yapılmıştır.1996-1997 eğitim öğretim yılında da ana sınıfı açılmıştır.
    1996 yılı itibarıyla 2471 öğrenci mezun etmiştir.
    Cumhuriyet döneminden itibaren kasabanın adini alarak Ortahisar İlkokulu olarak isimlendirilmiştir.1997-1998 eğitim öğretim yılında 8 yıllık kesintisiz eğitime geçilmesi üzerine Ortahisar İlköğretim Okulu adi altında eğitim öğretim faaliyetine devam etmektedir.Okulumuz tek kat üzerine inşa edilmiş olup 5 sınıf, 1 anasınıfı,1 öğretmen odası, 1 müdür odası araç odası, binanın girişinde büyük bir salonu bulunmaktadır. Ayrıca okulumuzda kasaba halkının gayretleri ile bilgisayar sınıfı oluşturulmuştur. Ancak yeteri kadar bilgisayar sayısına sahip değildir.
    2. Kademe:1972-1973 Eğitim öğretim yılında o dönemin belediye başkanı Yaşar Güvenin çabaları sonunda 66 öğrenci ile eğitim öğretime açılmıştır. Okulun kendine ait binası olmaması sebebiyle Ortahisar Otelinin bir bölümünde eğitim öğretime başlamıştır.Ortahisar İlk, Orta ve Sanat Okulu Yaşatma Derneğinin teşebbüsleri ile devlet tarafından yaptırılan şimdiki binasına 1976 yılının mart ayında taşınarak burada eğitim öğretime devam etmiştir.1996 yılına kadar 609 öğrenci mezun etmiştir.3850 metrekare bahçe ve 560 metrekare kapalı alanı mevcuttur. Tek katli olup 4 sınıf, 1 Laboratuar, 1 kütüphane,1 müdür odası ,1 öğretmen odası 1 BİT Laboratuarı bulunmaktadır.
    Okulumuz 1997–1998 eğitim öğretim yılında 8 yıllık kesintisiz öğretime geçilmesi sebebiyle iki ayrı binada Ortahisar İlköğretim Okulu olarak eğitim öğretime devam etmektedir. Okulumuzda 2009–2010 Öğretim yılında 1 Fen Lisesi 1 Sosyal Bilimler Lisesi 1 A.Ö.L. 10 Anadolu Lisesi ve 4 A.M.L olmak üzere 17 öğrencimiz okullarına yerleştirilmişlerdir.
    Okulumuz ilçe merkezine 5 km olup her 30 dk bir ulaşım aracı vardır. Kasabamız tarihi ve turistik yerleri ve doğal limon ambarları ile görülmeye değer bir yerdir.

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: ORTAHİSAR İLKÖĞRETİM OKULU
    Adresi: ORTAHİSAR KASABASI

Kaynak :webrehberi biz
    Telefon Numarası: 3843433019

Bu Sayfayı Paylaş