Ortaçağ hangi olayla başlamış ve bitmiştir?

'Frmartuklu Soru-Cevap Bölümü' forumunda yıldız500 tarafından 5 Nisan 2011 tarihinde açılan konu

1. Sponsorlu Bağlantılar
    Ortaçağ hangi olayla başlamış ve bitmiştir? konusu tarih çağlarında orta çağ hangi olayla bşlar ve biter???????

Orta Çağ, Avrupa tarihinin geleneksel ve şematik olarak üç bölüme ayrılışında, ortada kalan çağa verilen isimdir. Kavimler Göçü ile başlayıp İstanbul'un Fatih Sultan Mehmet tarafından fethine kadar geçen dönemdir. Bu üç çağ: Antikitenin klasik uygarlıkları (Antik Çağ), Orta Çağ ve Modern Zamanlar'dır. Batı Avrupa'nın Orta Çağ'ı genellikle Batı Roma İmparatorluğu'nun çöküşü ile ulusal monarşilerin yükselişi, Avrupalılarca denizaşırı keşiflerin başlaması, hümanist canlanma ve 1517'de başlayan Protestan Reformasyon'u arasındaki zaman dilimi olarak tanımlanmıştır. Bu çeşitli değişiklikler Erken dönem Modern zamanın başlangıcını oluşturmaktadır ve Sanayi Devrimi'ne öncülük etmiştir. Ayrıca 1453'teki İstanbul'un Fethi de, özellikle Türkiye'de, Orta Çağ'ın bitişini işaretleyen olaydır.

2. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Orta Çağ, Avrupa tarihinin geleneksel ve şematik olarak üç bölüme ayrılışında, ortada kalan çağa verilen isimdir. Kavimler Göçü ile başlayıp İstanbul'un Fatih Sultan Mehmet tarafından fethine kadar geçen dönemdir. Bu üç çağ: Antikitenin klasik uygarlıkları (Antik Çağ), Orta Çağ ve Modern Zamanlar'dır. Batı Avrupa'nın Orta Çağ'ı genellikle Batı Roma İmparatorluğu'nun çöküşü ile ulusal monarşilerin yükselişi, Avrupalılarca denizaşırı keşiflerin başlaması, hümanist canlanma ve 1517'de başlayan Protestan Reformasyon'u arasındaki zaman dilimi olarak tanımlanmıştır. Bu çeşitli değişiklikler Erken dönem Modern zamanın başlangıcını oluşturmaktadır ve Sanayi Devrimi'ne öncülük etmiştir. Ayrıca 1453'teki İstanbul'un Fethi de, özellikle Türkiye'de, Orta Çağ'ın bitişini işaretleyen olaydır.

3. çok sağolun cevabımı hemen buldum :)

4. Sosyal ödevim için hep bu siteyi kullanıyorum tşk ederim :)

5. sagolun kardeş cok isime yaradı allah razı olsun :)

6. çok güzel olmuş çok sağolun

7. çok sagolun cvp güzel

8. Çok Sağolun Allah ne muradınız varsa versin minnettarım size bayıldım cevaba hep böyle cevap veren bi insan bulmak istemişimdir Allah Razı olsun hepimizden

9. cevap yalniş orta çağ doğo romanın yıkılması ile başlar

10. cok sagolun demek isterdim, ama yanlis yazmissiniz... Ortacag romanin yikilmasi ile baslar

11. büyükten başlıyor küçüğe gidiyor

12. Of bulamadım çok uzun cevaplar

Bu Sayfayı Paylaş