Onaltı Eylül İlköğretim Okulu Çeşme İzmir

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 2 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Onaltı Eylül İlköğretim Okulu Çeşme İzmir konusu Onaltı Eylül İlköğretim Okulu Hakkında - Onaltı Eylül İlköğretim Okulu Tanıtım - Onaltı Eylül İlköğretim Okulu Resimleri - Onaltı Eylül İlköğretim Okulu İletişim

Onaltı Eylül İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Okulumuz adını, Kurtuluş Savaşı sonunda Çeşme'nin düşman işgalinden kurtuluş günü olan 16 EYLÜL'den almıştır.
    1932-1933 Öğretim yılında açılmış olup, çevresinde bulunan 1. ve 2. sınıf seviyesindeki öğrenciler için kullanılmış, bazen de 3. sınıf ilave edilmiştir. Bina çok küçük olduğundan üst sınıflar açılamamıştır.
    Eski okul binası 1964 yılında İyice harap hale gelmesi nedeniyle verilen rapor üzerine eğitim Öğretime son verilmiş, öğretmen ve öğrencileri ile ilçedeki Namık Kemal İlköğretim Okuluna nakledilerek öğretime bir süre orada devam etmiştir.
    Yeni yapılacak okul için uygun arsa bulunamadığından eski arsa sahası genişletilmiş, kuzey hududundaki belediyeye ait boş arsa okul arsasına katılarak Mart 1966'da yeni bina inşa edilmiştir.
    1967 yılının 9 Ocak günü yeni bina açılmış ve 199 öğrencisi ile beş şube olarak hizmete girmiştir.
    Zaman içerisinde ihtiyaca binaen yeni şubeler açılmasıyla 2006-2007 Öğretim yılında 6 ilköğretim I.kademe şubesi ve 1 anasınıfı şubesi ile normal öğretime devam etmiştir.
    Ancak; Okul 2007-2008 Öğretim yılında 2. kademesinin de faaliyete geçirilmesi sebebiyle fiziki yetersizlikler yaşamaya başlamış ve bu öğretim yılından itibaren ikili öğretime geçmiştir.

Onaltı Eylül İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

İlçesi : Çeşme
    Okul Adresi : Musalla Mahallesi Yalı Caddesi Çeşme Çeşme İzmir
    Okul Telefonu : 0 232 712.68.96
    Okul Faks : 0 232 712.68.96
    Okul Web Sitesi :
    http://cesme16eylul.meb.k12.tr/
    Okul E-Mail : 637067@meb.k12.tr
    Metropol İçi / Dışı : İçi
    Ulaşım Durumu : Karayolu
    Ulaşım Bilgileri:
    Lojman Durumu : Yok