Okul Öncesi Drama Örneği - Kelebek

'Çocuklara Masallar Fıkralar' forumunda Mavi_Sema tarafından 22 Mart 2009 tarihinde açılan konu

1. Mavi_Sema

Mavi_Sema Özel Üye

Sponsorlu Bağlantılar
    Okul Öncesi Drama Örneği - Kelebek konusu Okul Öncesi Drama Örneği - Kelebek

KELEBEK

İlkbahar gelmişti Her yer rengarek çiçeklerle bezenmişti Arılar , kelebekler uçuşmaya başlamışlardı 3 kelebek çok iyi arkadaştı Sarı kelebek, kırmızı kelebek ve mor kelebek, Güle oynaya uçuşuyorlardı Ama ilkbahar işte Güneşli hava birden bozdu ve yağmur bulutları kapladı heryeri Gök gürlemeye başladı Yağmur başlayacaktı Tüm hayvanlar kaçışmaya başladılar 3Kelebek de
    KIRMIZI KELEBEK–Yağmur yağacak
    SARI KELEBEK– Hemen saklanacak bir yer bulmalıyız
    MOR KELEBEK-Yoksa ıslanırız ve ölürüz
    Önce gülün yanına gittiler
    KIRMIZI KELEBEK- gül güzel gül Yağmur başlayacak Biz de ıslanacağız bizi yapraklarının altına saklar mısın O zaman ıslanmayız
    GÜL- ayyy ben ki çiçeklerin en güzeliyim sizi yanıma alırsam güzelliğim bozulur Çekilin çekilin
    KIRMIZI KELEBEK- lütfen gül ıslanırsak ölürüz
    GÜL- eh peki madem ama sadece sen gel Çünkü sende benim gibi kırmızısın Kırmızı renk çok güzel ama diğer kelebekler olmaz
    KIRMIZI KELEBEK- olmaz yapamam ben arkadaşlarımı bırakamam
    GÜL- ozaman sen bilirsin Hadi gidin yanımdan aa güzelliğimi engelliyorsunuz
    sonra lalaye uçtular gök gürlemeye devam ediyordu
    SARI KELEBEK- lale güzel lale Yağmur başlayacak Biz de ıslanacağız bizi yapraklarının altına saklar mısın O zaman ıslanmayız
    LALE- hıhhh ben çiçeklerin en zarifiyim Sizi yanıma alırsam zerafetim bozulur gidin yanımda bile duramazsınız pis böcekler ıyyy ıyyy
    SARI KELEBEK- lütfen güzel lale Islanırsak ölürüz
    LALE- eh iyi o zaman ama sadece sen gel Diğer kelebekler olmaz Sende aynı benim gibi sarı renksin Ben sarıyı çok severim
    SARI KELEBEK- olmaz yapamam ben arkadaşlarımı bırakamam
    LALE- iyi tamam tamam Sen bilirsin gidin ozaman yanımdan
    3 kelebek üzgün şekilde mor menekşeye doğru uçarlar
    MOR KELEBEK- mor menekşe güzel menekşe Yağmur başlayacak Biz de ıslanacağız bizi yapraklarının altına saklar mısın O zaman ıslanmayız
    MOR MENEKŞE-hah hah haha - güler- ayol ben çiçeklerin kraliçesiyim Rengim eşsizdir Yapraklarım kadife gibi yumuşacıktır Sizi neden saklayayım ki
    MOR KELEBEK- lütfen ıslanırsak ölürüz
    MOR MENEKŞE- ee madem çok ısrar ettiniz Ama bak söyleyeyim ben sadece seni saklarım Rengin benimki gibi asil bi renk Mor Ben moru çok severim
    MOR KELEBEK- olmaz ben arkadaşlarımı yalnız bırakamam
    MOR MENEKŞE- ee çekil git o zaman vaktimi harcadım sana offf
    zavallı kelebekler uçıuşurken yağmur başlamış O sırada bir ses
    GÖKKUŞAĞI-pıiişşşt kelebekler buraya bakın yukarıya
    3 KELEBEK AYNI ANDA – sende kimsin
    GÖKKUŞAĞI- benim gökkuşağı hadi gelin saklayayım sizi yağmurda ıslanmayın
    3 KELEBEK- oleyy yaşa gökkuşağı
    bir süre sonra yağmur diner ve kelebekler çıkarlar ama o da ne tek renk olan kelebeklerin kanatları rengarenk olmuştur
    3KELEBEK- aa rengarenk olmuşuz ama bu nasıl oldu
    GÖKKUŞAĞI- ben sizi izledim Siz isteseydiniz arkadaşlarınız bırakıp kendiniz saklanabilirdiniz Ama yapmadınız Aferin size işte bende sizin bu arkadaşlığınız ödüllendirdim size renklerimden verdim Artık sizi beğenmeyen çiçeklerden daha güzelsiniz hadi uçun kelebekler
    ÇİÇEKLER [kelebeklere bakarak]
    GÜL- aaa bak ne kadar güzel olmuşlar
    LALE -ayy sinir oldum bak şimdi
    MOR MENEKŞE- renkleri ne güzel olmuş
    ŞARKI hep birlikte söylenirken kelebekler kanat çırparak sahneden inerler
    pır pır pır pır uçuşur kelebekler
    renk renk kanatları doğayı süsler
    uç kelebek bahar geldi
    bütün kırlar çiçeklendi

2. Google

Google Özel Üye

paylaşım için teşekkürler