Oğuzhan İ.Ö., AB Projeler kapsamında İsveç'e gitti

'Mardin & İlçeleri Haberler' forumunda Siraç tarafından 24 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

1. Siraç

Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Oğuzhan İ.Ö., AB Projeler kapsamında İsveç'e gitti konusu Avrupa Birliği (AB) Comenius projeleri kapsamından Mardin'in Nusaybin ilçesinden 3 öğretmen ve 3 öğrenci İsveç'e gitti. Nusaybin Oğuzhan ilköğretim okulunun koordinatörlüğünü yaptığı Culture Pot (Kültür Kazanı) adlı projede isveç, ispanya, İtalya, Polonya ve Slovenya'dan birer okul bulunuyor.

Proje hakkında bilgi veren Oğuzhan ilköğretim okulu Müdürü Ali Aktaş, Kültür kazanı projesinin bir kültür projesi olduğunu bildirerek şöyle konuştu; "
    "AB ülkeleri ve AB'ye aday ülkelerin birbirini daha iyi tanıması için bu projeyi hazırladık. İsveç'in Vasteras kentinde okul ekibimiz tüm ortaklarına Mardin’in kültürü, toplumsal yapısı, ekonomisi ve yaşam tarzı gibi tüm yönleriyle ortaklara tanıtılacaklar. Mardin’in dünya çapında tanıtımını sağlayacak proje hazırladıkları için Müdür yard. Mehtap yıldırım, Okul öğretmenlerimiz; Günay Gönül Çiçeklipınar, Rahmetullah Bağlam, M. Selim Tan ve Esra Öztürk’e teşekkür ediyorum".

İsveç'e giden 3 öğretmen ve 3 öğrenci 1 hafta sonra geri dönecek. / Arif Altunkaynak - Nusaybinim.com

Bu Sayfayı Paylaş