Nusaybinli öğrenciler sanatsal sergi açtı

'Mardin & İlçeleri Haberler' forumunda Siraç tarafından 14 Mayıs 2009 tarihinde açılan konu

1. Siraç

Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Nusaybinli öğrenciler sanatsal sergi açtı konusu Mardin�in Nusaybin ilçesinde ilköğretim okullarında eğitim öğretim gören minik öğrenciler sezon boyunca yaptıkları sanatsal eserleri sergileyerek halk ile paylaşıyor. Ebru, yağlı boya resimleri, çizimler, duvar yazıları, fotoğraf ve elişleri Barış parkındaiki gün sergilenecek.
    6 okul öğrencilerinin öğretmenleri gözetiminde hazıladığı sergi ilk gününde çok sayda ziyertçiye ev sahipliği yaptı.
    Nusaybin 2. eğitim bölgesinde bulunan Atatürk,Cumhuriyet,Gazipaşa,Oğuzhan,Edip Mungan ve Yibo olarak böyle bir sergi tertiplediklerini ifade eden Milli Eğitim Şube Müdürü İdris Akbaş, öğretmen ve öğrencilerin sezon boyun bu tür eserleri elde etmek için yoğun emek sarf ettiklerini söyledi.
    Birbirinden güzel resim ve elişleri bulunan serginin 2 gün boyunca açık kalacağını ifade eden Akbaş,�2. eğitim bölgesi olarak ders saatlerinde �Göresel sanatlar ve teknoloji tarasım dersleri � çerçevesince öğrencilerimizin öğretmeneler gözetiminde hazırladığı eserler takdir edilecek türden. Bu eserleri sergilyerek paylaşamak istedik�şeklinde konuştu. / Mehmet Doğan - Nusaybinim.com

Bu Sayfayı Paylaş