Nusaybin'e iki Anadolu Lisesi açıldı

'Mardin & İlçeleri Haberler' forumunda Siraç tarafından 13 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. Siraç

Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Nusaybin'e iki Anadolu Lisesi açıldı konusu Nusaybin'e iki Anadolu Lisesi açıldı

Arif Altunkaynak
    Mardin’in Nusaybin ilçesine iki Anadolu Lisesi açıldı. SBS’de başarılı olan öğrencilerin bu yıl yeni liselere başvuru yapabileceği açıklandı.
    Muhabirimize bilgi veren Nusaybin Milli Eğitim Müdürü İzzettin Aydın, İlçede genel lise olarak hizmet veren Süleyman Bölünmez Lisesi ile Gazi YİBO bahçesinde bulunan ek binanın Gazi Anadolu Lisesi olarak açıldığını bildirdi.
    Süleyman Bölünmez Lisesinde eğitim alan öğrencilerin genel lise düzeyinde eğitimlerine devam edeceklerini belirten Aydın şöyle konuştu;
    “Süleyman Bölünmez Lisesine yeni kayıt olarak sadece Anadolu Lisesi kayıtları alınacak. Mevcut öğrenciler mezun olduktan sonra Bölünmez Lise sadece Anadolu Lisesi olarak hizmet verecek. Gazi YİBO bahçesinde bulunan ek bina Anadolu Lisesine dönüştürüldü. Şuanda idareci görevlendirilmesi de yapıldı”.

8. Sınıf SBS’de tercih yapacak öğrencilerin Nusaybin’de 3 Anadolu Lisesini de tercih edebileceğini kaydeden Aydın, 2010 – 2011 Eğitim – öğretim öğrenci kontenjanına Nusaybin Anadolu Lisesi 90, Gazi ve Süleyman Bölünmez lisesi ise 150’şer olarak belirlediklerini sözlerine ekledi. / Nusaybinim.com

Kaynak

Bu Sayfayı Paylaş