Nusaybin'deki STK'lardan İl Milli Eğitime ziyaret

'Mardin & İlçeleri Haberler' forumunda Siraç tarafından 29 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

1. Siraç

Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Nusaybin'deki STK'lardan İl Milli Eğitime ziyaret konusu Nusaybin'e bağlı Duruca Belde Belediye başkanı Zeki Kavak ve Sivil Toplum Kuruluşları (STK) yöneticileri Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Muhammed Öztürk'ü ziyaret etti. Belediye başkanı ve STK yöneticileri Duruca Beldesine yeni bir ilköğretim binası yapılmasını talep etti.

Nusaybin'e bağlı Duruca Belde Belediye Başkanı Zeki Kavak, Ak Parti ilçe başkanı Halil Can, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahsun Özman, Esnaf kefalet Kooperatif başkanı Zeynel Tunçalan, Esnaf Sanatkar odası başkanı Necat Taşpınar, Ziraat Odası başkanı M. Ali Doğru ve Eğitim Sen il başkanı Doğan Anğan, il Milli Eğitim Müdürü Muhammed Öztürk'ü makamında ziyaret etti.

Nusaybin ilçesindeki eğitim durumunu hakkında konuşan STK temsilcileri, Duruca Beldesine yeni bir ilköğretim binası yapılması ve bunun da 2010 yılı planına alınması talebinde bulundu.

Yöneticilerin ilçedeki eğitim durumuyla dertlenmesinden memnuniyet duyduğunu belirten il Milli Eğitim Müdürü Öztürk, henüz yeni yıl planı belirlemediklerini, durumu İlçe Kaymakamı ve Milli Eğitim Müdürlüğüne soracağını söyledi.

Öztürk, Mardin'deki eğitim seviyesini yükseltmek için tüm kurum ve şahısların üzerine düşen görevi yerine getirmesini istedi. / Arif Altunkaynak - Nusaybinim.com

Bu Sayfayı Paylaş