Nusaybin'de Öğretmenevi ihtiyacı

'Mardin & İlçeleri Haberler' forumunda Siraç tarafından 10 Mart 2010 tarihinde açılan konu

1. Siraç

Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Nusaybin'de Öğretmenevi ihtiyacı konusu Mardin’in Nusaybin ilçesinde Milli Eğitim çalışanlarına hizmet veren Öğretmenevinin ihtiyaca cevap verememesi nedeniyle ilçede yeni öğretmenevine ihtiyaç duyulduğu belirtildi.

Öğretmenevine yeni atanan Müdür İbrahim Baysal, ilçede Binin üzerinde eğitim camiası çalışanına hizmet veren Öğretmenevinin ihtiyaca cevap vermediğini söyledi.

1998 yılı şartlarına kiralık bir binada Nusaybin’e öğretmenevi açıldığını bildiren Baysal; “İlçemizde Milli Eğitim camiası bünyesinde binin üzerinde çalışan bu öğretmenevinden yaralanıyor. Mevut binamız bu kapasiteyi karşılayamıyor. 37 yatağımız olmasına rağmen şartların elverişli olmamasından kaynaklı dışarıdan gelen misafirlerimiz de burada kalmak istemiyor. Fiziki şartlarımızın kötü olduğu için yataklarımızı kullanamıyoruz. Öğretmenevi için çok acil yeni bir yere ihtiyacımız var” dedi.

Göreve gelir gelmez hazırladığı dilekçelerle durumu Mardin Milletvekillerine de bildirdiğini kaydeden Baysal konuşmasını şöyle sürdür;
    “Bize yeni bir bina tahsis edilmesi durumunda öğretmenlerimizin mesleki ve kültürel gelişmelerine, davranış ve işbirliği içerisinde olmalarına, birbirleriyle tanışmalarına, kaynaşmalarına ve dayanışmalarına, konaklama, yeme, içme, dinlenme, eğlenme, toplantı, kültürel etkinlikler, eğitim amaçlı gezi, sosyal ve moral ihtiyaçlarını karşılayacağına inanıyorum. Bu konuda birçok yetkiliye ihtiyaçlarımızı bildiriyoruz. Nusaybin’e yakışır yeni bir öğretmen evi kurmak tüm hızıyla çalışmalarımız devam ediyor. / Arif Altunkaynak - Nusaybinim.com

Bu Sayfayı Paylaş