Nusaybin Misak-ı Milli İspanya'ya gitti

'Mardin & İlçeleri Haberler' forumunda Siraç tarafından 28 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

1. Siraç

Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Nusaybin Misak-ı Milli İspanya'ya gitti konusu Mardin’in Nusaybin ilçesinde hizmet veren Misak-ı Milli ilköğretim okulu, AB ulusal ajans projeleri kapsamında İspanya’ya gitti. Ulusal Ajans AB Gençlik
    programları kapsamından proje hazırlayan Nusaybin Misak-ı Milli ilköğretim okulu, Mardin’de bir ilke imza attı.
    ‘The Secret Keys of our region’ (Bölgemizin gizli anahtarları) adlı projesi kabul gören Misak – ı Milli ilköğretim, Mardin genelinde AB projelerine katılan ilk ve tek okul olduğu açıklandı.
    İspanyan, Romanya, Çek Cumhuriyeti ve Polonya’da buldukları okullarla ortak proje yaptıklarını bildiren okul müdürü Abdulsamet Tayfur, proje kapsamından İspanya’nın Malaga kentine bağlı Tarifa kasabasına gideceklerini söyledi.
    Okulda görev yapan öğretmenler; Ramazan Turgut ve Murat Ayaz ile öğrenciler; Osman Veysel Zengin ve Tarık Ceylan’ın proje kapsamından kendisiyle birlikte İspanya’ya gideceğini kaydeden Tayfur, 8 gün sürecek gezi süresice proje ortaklarına Türkiye’yi ve kültürümüzü tanıtacaklarını belirtti.
    Mardin bölgesinde AB projesi kabul edilen tek okul olduklarını ifade eden Tayfur, ülkemizi, ilimizi ve ilçemizi en iyi şekilde temsil edeceklerini sözlerine ekledi. / Arif Altunkaynak - Nusaybinim.com

Bu Sayfayı Paylaş