Nusaybin Milli Eğitim'den SODES Projesi

'Mardin & İlçeleri Haberler' forumunda Siraç tarafından 17 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

1. Siraç

Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Nusaybin Milli Eğitim'den SODES Projesi konusu Mardin’in Nusaybin ilçesi Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlatılan ‘Başarılı öğrencilere gezi sözümüz var’ projesi tanıtımı başladı. Devlet Planlama Teşkilatı (DPT) ve Mardin Valiliği tarafından finansmanı sağlanacak Nusaybin Milli Eğitim Müdürlüğü projesi koordinatörlüğünü Milli Eğitim Müdürü İzzettin Aydın, yürütme komisyonunu ise Misak-ı Milli Müdür yardımcısı Abdussamed Tayfur, Yıldırım İlköğretim okulu Müdür yardımcısı Ahmet Demir ve M. Necati Yenigün yürütecek.

Milli Eğitim şube müdürleri İdris Akbaş ve Fesih Demir’le birlikte Atatürk ilköğretim okulu öğrencilerine projeyi tanıtan Milli Eğitim Müdürü Aydın, proje çerçevesinde ilçedeki eğitim seviyesini yükseltmeye katkıda bulunmak istediklerini söyledi.

Proje kapsamında Seviye Belirleme Sınavında okullarında ilk 10’a girecek 270 ilköğretim öğrencisini Şanlıurfa, Ankara ve Nevşehir’e düzenleyecekleri geziyle ödüllendireceklerini bildiren Aydın proje amacını şöyle açıkladı;
    “ Başarılı öğrencilerimizi ödüllendirerek başarıya teşvik etmek istiyoruz. Bu çerçevede başarıda rekabet oluşacak ve öğrencilerimiz çalışmaya motive olacak. Gezi sayesinde öğrencilerimiz farklı kültürleri tanıyarak ülkemizin kültürel ve tarihi mekânlarını görüp imceleme fırsatı bulacaktır”.

Aydın, proje kapsamında 270 öğrenciye 20 öğretmenin eşlik edeceğini sözlerine ekledi. / Arif Altunkaynak - Nusaybinim.com

Bu Sayfayı Paylaş