Nusaybin Kaymakamlığı Köy Okullarını araç gereçle donatacak

'Mardin & İlçeleri Haberler' forumunda Siraç tarafından 1 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

1. Siraç

Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Nusaybin Kaymakamlığı Köy Okullarını araç gereçle donatacak konusu NUSAYBİN KAYMAKAMLIĞI KÖY OKULLARINI DONATIYOR
    - KAYMAKAM MURAT GİRGİN;
    -“HER AY 6 KÖYÜMÜZE AİT ANA SINIFLARI DONATMA KARARI ALDIK”

Arif Altunkaynak
    Mardin’in Nusaybin ilçesi Kaymakamlığı 24 Köyde hizmet veren Ana sınıfları araç gereçle donatma kararı aldı. Kaymakam Murat Girgin, aldıkları karar doğrultusunda her ay 6 köy ana sınıfını donatacaklarını bildirdi.
    Kaymakam Girgin, Eşi Zeynep Girgin, ilçe Milli Eğitim Müdürü İzzettin Aydın ve Şube Müdürü Abdurrahim Tan’la birlikte ilçeye bağlı Çölova, Durakbaşı, Yandere, Bahçebaşı, Sınırtepe ve Söğütlü köyünde bulunan Sıla İlköğretim Okulları bünyesinde faaliyet gösteren Ana sınıfları ziyaret etti.

Kaymakam Girgin’in eşi Zeynep Girgin’in çabalarıyla yapılan projede Ana sınıf öğretmenleriyle bir araya gelen Girgin ailesi, köy çocuklarına çeşitli hediyeler dağıttı.
    GAP Kırsal Kalkınma Projesi kapsamında ‘Köyümüm en güzel köşesi’ projesiyle ilçeye bağlı 15 Köy okulu binasını yenileyeceklerini kaydeden Kaymakam Girgin, köylerinde eğitim alan öğrencilerin en az şehirdeki öğrenciler kadar araç – gerece sahip olması için böyle bir çalışma içerisine girdiklerini söyledi.
    Girgin şöyle konuştu;
    “Köy okullarımız bünyesinde bulunan Ana sınıflarımız araç gereç bakımında şehirdekilere göre biraz yoksun. Ana sınıflarımızı çocuklarımıza daha cazip hale getirmek için böyle bir uygulamaya başladık. Ayda 6 okul olmak üzere toplam 4 – 5 ay içerisinde tüm Ana sınıflarımızı araç gereçle donatmayı hedefliyoruz. Bu sebeple hem ziyaret ettiğimiz köylerin hem de okulların eksiklerini görerek yerinde tespit ediyoruz.” / Nusaybinim.com

Bu Sayfayı Paylaş