Nusaybin HEM bölge ikincisi oldu

'Mardin & İlçeleri Haberler' forumunda Siraç tarafından 11 Mart 2010 tarihinde açılan konu

1. Siraç

Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Nusaybin HEM bölge ikincisi oldu konusu Mardin'in Nusaybin ilçesi Halk Eğitim Merkezi (HEM), ‘Ölü Çiçeklerin Hayata dönüşü’ projesiyle bölge ikincisi oldu. Edinilen bilgiye göre, Mardin'de yapılan yaratıcı sanatlar dalında il birincisi olarak Gaziantep'te yapılan bölge yarışmasına katılmaya hak kazanan Halk Eğitim Merkezi Yaratıcı El Sanatları ekibi, Gaziantep'teki yarışmada Malatya, Şanlıurfa, Diyarbakır, Hatay, Şırnak, Kilis, Kahramanmaraş, Adıyaman, Hakkari, Batman, Tunceli, Mardin ve Gaziantep illerinden gelen projelerin yarıştığı Yaratıcı Sanatlar Dalında ''Ölü Çiçekleri Hayata Dönüşü'' projesiyle yarışarak, ikinci oldu.

Proje Danışmanı Öğretmen Sariye Nomal, canlı çiçeklerin belli bir süre sonra kuruduğunu, kuruyan çiçekleri çöpe atmak yerine temizleyerek tepsilere düzenli bir şekilde yapıştırarak Hediyelik eşya haline getirdiklerini bildirdi.

HEM Müdürü Necmettin Al ise, Gaziantep'te yapılan yarışmada alınan bölge ikinciliğinin Mardin'deki Halk Eğitim Merkezleri adına sevindirici olduğunu, yarışmaya katılan sorumlu Müd. Yard. M. Sabahattin Genç, Danışman Öğretmen Sariye Nomal ile Kursiyerler Pınar Karataş ve İlknur Çetin’e teşekkür ettiğini söyledi. / Arif Altunkaynak - Nusaybinim.com

Bu Sayfayı Paylaş