Nusaybin Halk Eğitim Merkezi Kursları

'Mardin & İlçeleri Haberler' forumunda Siraç tarafından 17 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

1. Siraç

Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Nusaybin Halk Eğitim Merkezi Kursları konusu
    Nusaybin HEM'de Meslek Kurslarına yoğun ilgi

Abdullatif Altunkaynak
    Mardin’in Nusaybin ilçesinde Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan meslek edinme kurslarına yoğun ilgi gösteriliyor. Ev hanımları ve genç kızların yoğunlukta olduğu kurslarda ev işlerinin yanı sıra meslek edinen hanımlar, öğrendikleri meslek dalları sayesinde iş sahibi oluyor.

Bu kapsamda saç bakım kursunu tamamlayan kursiyerler çalışmalarına başladı. Gelinbaşı yapan kursiyerler saça şekil vermenin yanı sıra saç bakımınıda yapabiliyor. Halk Eğitim’de meslek edinen kursiyerler köy ilköğretim okullarında eğitim gören yoksul çocukların saç bakımını da gönüllü yapacak.

Çalışmalar hakkında bilgi veren Müdür Yardımcısı Canel Düşmez ve kurs öğretmeni Figen Arkan, cilt bakım ve temel makyaj kurslarına genç kızların yoğun ilgi gösterdiğini söyledi.

Düşmez,” Kızlarımız Kurslara büyük bir ilgi gösterdiler. Burada meslek öğrenip edindikleri meslekler ile kendi işlerini kurmayı amaçlıyorlar. Halk Eğitim Merkezi yöneticileri olarak amacımız nitelikli eleman yetiştirmektir.”

Düşmez, ayrıca Kaymakam Murat Girgin ve Mili Eğitim Müdürü İzzettin Aydın ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Şemsettin Hamidi’nin katkıları sayesinde çalışmalara hızla davam etiklerini bildirdi.

Halk eğitim Merkezi’nde önümüzdeki günlerde açılacak kurslardan bazıları:

Yosun ve terapi bakımları, Yüz ve vücut makyajı, El ve ayak bakımı, Klasik makyaj teknikleri, Cilt bakım epilasyon ve bakım teknikleri. / Nusaybinim.com

Kaynak: nusaybinim.com

Bu Sayfayı Paylaş