Nusaybin Halk Eğitim Merkezi Kursiyerlerine Makine Desteği

'Mardin & İlçeleri Haberler' forumunda Siraç tarafından 17 Aralık 2010 tarihinde açılan konu

1. Siraç

Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Nusaybin Halk Eğitim Merkezi Kursiyerlerine Makine Desteği konusu
    NUSAYBİN'DE HEM KURSİYERLERİNE MAKİNE DESTEĞİ

- KAYMAKAM MURAT GİRGİN;

-" NUSAYBİN HEM, İLÇEMİZİN HER KÖŞESİNDEKİ KADINLARIMIZA KIZLARIMIZA ULAŞACAK ŞEKİLDE GÜZEL PROGRAMLAR DÜZENLEMİŞ"

Arif Altunkaynak
    Mardin'in Nusaybin ilçesinde Halk Eğitim Merkezi (HEM) kurslarında yaşanan yoğun ilgi nedeniyle Kursiyerlere makine desteğinde bulunuldu. Kaymakam Murat Girgin ve eşi Zeynep Girgin Usta öğreticilerle biraraya geldi.

Milli Eğitim Bakanlığı Çıraklık ve Yaygın Eğitim Genel Müdürü Mehmet Can'ın katkılarıyla Nusaybin HEM'e gönderilen 36 adet dikiş makinesi yapılan törenler Usta öğreticiler ve kursiyerlere dağıtıldı.

Kursiyerlere makine dağıtan Kaymakam Murat Girgin, ilçeye atandığından bu yana köylere yaptığı ziyaretlerde özellikle Halk Eğitim Kurs merkezlerini ziyaret ettiğini kaydetti.

HEM'in Nusaybin'de çok faal olarak çalışmasından dolayı büyük memnuniyet duyduğunu belirten Kaymakam Girgin şöyle konuştu;

"İlçemizde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüz, çok faal bir şekilde bütün köylerimizde, beldelerimizde, ilçe merkezimizde kısacası ilçemizdeki her köşesindeki kadınlarımıza, kızlarımıza ulaşacak şekilde çok güzel programlar düzenlemişler. Kursiyerlerden ve kurs hocalarında en çok duyduğumuz şey makinaların yetersiz olmasıydı. Sağ olsun usta öğreticilerimiz ile öğrencilerimiz arasında güzel bir ortam oluşmuş. Herkes bu konuda çok istekli çok talepli.

Biz de Kaymakamlık olarak her türlü desteği vermeye hazırız. İnşallah hem kaymakamlık hem ilçe milli eğitim hem de halk eğitim olarak kurslarımızın bu tür ihtiyaçlarını yavaş yavaş karşılamaya çalışacağız. Çünkü elimizde ne kadar araç gereç olursa o kadar daha çok insana bilgi, beceri ve el sanatını öğretmemiz sağlanacaktır."

Daha sonra Kaymakam Girgin, Eşi Zeynep Girgin, Milli Eğitim Müdürü İzzettin Aydın, HEM Müdürü Şemsettin Hamidi ve müdür yardımcısı Mehmet Sabahattin Genç kursiyerlere makineleri dağıttı.

HEM yetkilileri daha önce de HEM'e 2 adet overlok, 1 adet Reçme, 1 adet Elektronik nakış makinesi ve 3 adet sanayi tipi makine desteği yapıldığını bildirdi. / Nusaybinim.com

Kaynak: nusaybinim.com

Bu Sayfayı Paylaş