Nusaybin Anadolu Lisesi Almanya'ya gidiyor

'Mardin & İlçeleri Haberler' forumunda Siraç tarafından 14 Ocak 2010 tarihinde açılan konu

1. Siraç

Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Nusaybin Anadolu Lisesi Almanya'ya gidiyor konusu Avrupa Birliği (AB) Eğitim ve Gençlik programları kapsamında Mardin’in Nusaybin ilçesinde eğitim veren Anadolu Lisesi, Almanya’ya gidiyor. Hayat boyu öğrenme Comenius okul ortaklığı programı kapsamından Lihtenştayn ve Almanya’daki okullarla ‘Math Matters’ (Matematik Sorunları) adlı projesi kabul gören Nusaybin Anadolu Lisesi bu hafta sonunda programın ilk ayağı olan Almanya’ya gideceği açıklandı.

Muhabirimize bilgi veren Anadolu Lisesi Müdürü Ayşegül Yüzer, projeye okullarından 6 öğretmen ve 6 öğrencinin katılacağını söyledi.

Proje konusunun, matematiğin farklı alanlarda ve güncel kulanı olduğunu kaydeden yüzer şöyle konuştu;
    “Projemizin amacı ise; öğrencilerimizin matematik fobisi üstesinden gelmesini sağlamak, matematiğin bir okul dersinden çok daha fazla anlam yüklendiğini kavratmak ve matematiğin günlük yaşantımızdaki rolünün farkına varmaktır. Ayrıca değişik kültürlere yönelik farkındalığın geliştirilmesini teşvik ederek kültürler arası diyaloğu geliştirmek, Avrupa Birliği sürecinde farklı ülkelerin eğitim sitemlerini tanımak, analiz etmek ve bu sistemlerden faydalanmaktır”. / Arif Altunkaynak - Nusaybinim.com

Bu Sayfayı Paylaş