Nusaybin Anadolu İHL'den Kültür - Sanat Günleri

'Mardin & İlçeleri Haberler' forumunda Siraç tarafından 2 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

1. Siraç

Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Nusaybin Anadolu İHL'den Kültür - Sanat Günleri konusu
    Mardin’in Nusaybin ilçesinde eğitim veren Anadolu İmam-Hatip lisesi tarafından 10 günü kapsayacak Kültür – Sanat günleri başladı. Nusaybin Anadolu İmam-Hatip Lisesi müdürü Abdurrahman Yıldırım’ın AA muhabirine verdiği bilgiye göre, 1 – 10 Haziran tarihlerini kapsayacak 10 günlük Film, Seminer, Sunum ve Müzik gibi ders dışı etkinlikleri kapsayacak kültür – sanat günlerini düzenleyeceklerini söyledi.
    Değişen ve yenilenen dünyamızda öğrencileri anlamanın ve ikinci plana düşmüş olan sosyal etkileşimlerin sağlanabilmesi ve öğrencilerin okul ortamına alışmalarıyla mümkün olabileceğini, bunun için sosyal ve kültürel etkinliklerin çok önemli olduğunu dile getiren Yıldırım; “bu durumu gerçekleştirebilmede ve eğitim-öğretim faaliyetlerinin başarıya ulaşmasında okul-veli-öğrenci etkileşimi önemli etkenlerden biridir. Bununla birlikte okulumuzun pansiyonlu olması sebebiyle bu tür etkinliklerle öğrencilerin motivasyonlarını artırmayı hedefliyoruz” dedi. / Arif Altunkaynak - Nusaybinim.com

PROGRAM ŞÖYLE;

TARİH SAAT ETKİNLİKLER

1 Haziran Pazartesi 19.30 Film Gösterimi (The imam)

2 Haziran Salı 15.30 Seminer; Ergenlik ve Ergenlerle iletişim
    Konuşmacı: Psi.Dan Volkan EKEMENLİ

3 Haziran Çarşamba 19.30 Film Gösterimi (Kelebekler sonsuza uçar)

4 Haziran Perşembe 15.30 Seminer; Toplu yaşam alanlarında Hijyenin önemi
    Konuşmacı; Uz. Dr. Yasin Tuğrul KARAKUŞ,

5 Haziran Cuma 19.30 Yarışma; (Göster kendini) – Hz. Musa (Çizgi Film)

8 Haziran Pazartesi 19.30 Sinevizyon; İnsan Hakları – Film Gösterimi (Kanlı Elmas)

9 Haziran Salı 15.30 Seminer; Adabı Muaşeret (Görgü Kuralları)
    Konuşmacı; Ruhullah ÖZ

10 Haziran Çarşamba 15.30 Müzik dinletisi ( Grup 7 İklim

Bu Sayfayı Paylaş