Nuri Zarplı İlköğretim Okulu Ayvalık Balıkesir

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 4 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Nuri Zarplı İlköğretim Okulu Ayvalık Balıkesir konusu Nuri Zarplı İlköğretim Okulu Hakkında - Nuri Zarplı İlköğretim Okulu Tanıtım - Nuri Zarplı İlköğretim Okulu Resimleri - Nuri Zarplı İlköğretim Okulu İletişim

Balıkesir Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Nuri Zarplı İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Nuri Zarplı İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Nuri Zarplı İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Nuri Zarplı İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Hakkımızda Bilmek istedikleriniz :

Nuri Zarplı İlköğretim Okulu olarak, Öğrencilerimizi, Milli kimliğini kazanmış
    , kendisiyle barışık iyi vatandaş,İnsanî değerleri benimsemiş dünya ile barışık iyi
    insan,çağın gereklerine uygun, toplumun ve iş hayatının gerektirdiği niteliklere ve
    yeterliliklere sahip iyi bir vatandaş olarak yetiştirmek, çevresini ve sağlığını
    koruyabilen özgüveni gelişmiş,eleştirel düşünmeyi öğrenmiş soran ve sorgulayan
    bireyler olarak yetiştirmek,

Bilgi, teknoloji ve iletişim toplumu olma hedeflerimizi gerçekleştirmek için;
    bilgiye hızla ulaşabilen, bilgiyi mal ve hizmet üretimine yansıtabilen,

Bütün öğrencilerimizin öğrenmelerini sağlayarak, kendisine güvenen,
    kendisini sürekli yenileyen ve geliştiren, işini iyi yapan bireyler olarak
    yetişmelerine fırsat tanımak,

Geçmişten aldığımız kültürel zenginlik ve güçle kendine yakın çevresine
    ve tüm insanlığa yararlı, araştıran üreten Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı
    nesiller yetiştirmek,için varız!.

21. yüzyılın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazandırarak,
    onları bir üst öğrenim kurumlarına ve hayata hazırlamak.

Köklü geçmişinden aldığı güçle, dün olduğu gibi bugün de ailesine,
    topluma ve vatanına yararlı,araştırıcı,üretici,soran ve sorgulayan, Atatürk
    ilke ve inkılaplarına bağlı nesiller yetiştiren bir eğitim öğretim kurumuyuz,

Öğrenmenin en verimli olduğu yaş grubuna hizmet veren bir ilköğretim
    kurumu olarak öncelikle özel anlamda yakın çevremize dolaylı olarak
    toplumun her kesimine ve tüm insanlığa hizmet sunmak için varız!...

Nuri Zarplı İlköğretim Okulu Tarihçesi

Ali Bey Adasında 1923-1924 yılında Namık Kemal Mahallesi Selamet C.Şeref Kıvrık Aralığı 5 numaralı binasında ilk defa ilkokul açılmıştır.Burada 4 yıl faaliyet gösterdikten sonra Yetiştirme Yurdu binasına nakledilmiştir.`

Okul,1927-1928 yılında Alibey Yatılı İlkokulu haline getirilmiş ve 1952 yılı Temmuz ayında Yetiştirme Yurdu olarak kullanılmaya başlanmıştır.

Daha sonra Hulusi ZARPLI isimli bir hayırsever babası Nuri ZARPLI adına okul yaptırmak istemiş ve okulumuzun şimdiki yerine 25 Temmuz 1953 yılında ilk kazma vurulmuştur.18 Nisan 1956 tarihinde dönemin Balıkesir Valisi Hilmi İNCESULU tarafından hizmete açılmıştır.

1998 yılı Ağustos ayında Ömer GENÇTÜRK isimli hayırsever İş adamı tarafından mevcut binanın yetersiz kalması nedeniyle okul bahçesinde ek derslik yapımı başlatılmış ve Devletin de katkıları ile tamamlanarak 2001 yılı Şubat ayından itibaren hizmete açılarak Okulumuzun Normal Öğretim sistemine geçirilmesi sağlanmıştır.

Nuri Zarplı İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: Nuri Zarplı İlköğretim Okulu
    Adresi: ALİBEY ADASI AYVALIK BALIKESİR
    Telefon Numarası: 266 3271003
    Faks Numarası: -
    E-mail Adresi:
    bilgi@anzi.k12.tr
    Web Adresi: Nuri Zarplı İlköğretim Okulu

Nuri Zarplı İlköğretim Okulu Resimleri

Kaynak : webrehberi.biz - okulweb.meb.gov.tr -
    www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Okulunuza Ait Resim Ve Bilgileri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz.

Bu Sayfayı Paylaş