Nurdağı Gıda Anonim Şirketi Anaokulu Gaziantep Nurdağı

'Anaokulu ve İlköğretim Okullarımız' forumunda SeLeN tarafından 23 Temmuz 2010 tarihinde açılan konu

1. SeLeN

SeLeN Site Yetkilisi Editör

Sponsorlu Bağlantılar
    Nurdağı Gıda Anonim Şirketi Anaokulu Gaziantep Nurdağı konusu Nurdağı Gıda Anonim Şirketi Anaokulu Hakkında - Nurdağı Gıda Anonim Şirketi Anaokulu Tanıtım - Nurdağı Gıda Anonim Şirketi Anaokulu Resimleri - Nurdağı Gıda Anonim Şirketi Anaokulu İletişim

Hakkımızda Bilmek istedikleriniz :
    Nurdağı Gıda Anonim Şirketi Anaokulu Gaziantep Nurdağı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Nurdağı Gıda Anonim Şirketi Anaokulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Nurdağı Gıda Anonim Şirketi Anaokulu resimleri (fotoğrafları), öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Nurdağı Gıda Anonim Şirketi Anaokulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel etkinlikler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.
    Okulumuzun tarihçesi:
    E-24 Karayolu üzerine kurulu Nurdaðý, tam ortasýnda doðuyu, batýya;kuzeyi, güneye baðlayan yollarýn birleþtiði kavþakta yer almaktadýr. Ýslahiye ye 21km. Gaziantep'e 67 km. Kahramanmaraþ'a 48 km. Bahçeye 18 km. uzaklýkta olan ilçemizin merkez rakýmý 570 tir.
    Nurdaðý ilçesinin növesi 09.09.1929 tarihinde TCDD Gar Þefliði'nin Kuruluþuyla oluþmuþ bir süre sonra çevreden gelen birkaç ailenin yerleþmesiyle köy haline gelmiþ. 1972 yýlýnda yapýlan E-24 Karayolunun buradan geçmesiyle kuzeyi güneye, doðuyu batýya, baðlayan yol kavþaðýnýn bulunduðu bölgede hýzlý bir yapýlaþma ve bu yapýlaþmayý müteakiben nüfus artýþý olmuþ 06.06.1976 tarihinde belediyenin kurulmasýyla birlikte kasaba statüsü kazanmýþtýr. Geliþmenin ve yapýlaþmanýn devam etmesi üzerine 20.05.1990 tarihinde islahiyenin fevzipaþa bucaðýndan 9, Sakçagözü bucaðýndan 18, ve merkezden de bir köyün ayrýlmasýyla 20523 sayýlý resmi Gazetede yayýmlanarak yürürlüðe giden 3644 sayýlý kanunla ilçe hüviyetini kazanarak Gaziantep'in 10. ilçesi olmuþtur.Bununla birlikte eðitime büyük yapýlanmalar baþlatýlmýþtýr.Okul öncesi eðitimin önemi nedeniyle yapýlan yaygýnlaþma çalýþmalarý Nurdaðý ilçesinde de gerçekleþtirilmiþ ve 2005-2006 eðitim öðretim yılında kurumumuz bitirilerek hizmete geçirilmiþtir.Milli Eðitim Bakanlýðý Okul Öncesi Eðitimi Genel Müdürlüðüne baðlý , tip proje olan okulumuz 100 öðrenci kapasitelidir.Genel Müdürlüðün Okul Öncesi Eðitimde Ýkili eðitime geçiþ planlamasý ile birlikte kurumumuzda tam gün ve yarým gün eðitim birlikte uygulanmaya baþlamýþtýr.Böylelikle kapasitesi 100 olan kurumumuzdan 150 öðrenci yararlanma fýrsatýný yakalamýþtýr.

Nurdağı Gıda Anonim Şirketi Anaokulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :
    Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
    Adı: NURDAĞI GIDA ANONİM ŞİRKETİ ANAOKULU
    Adresi: HÜKÜMET KONAĞI KARŞISI
    Telefon Numarası: 3426712761
    Faks Numarası:
    E-mail Adresi:
    Web Adresi:
    Nurdağı Gıda Anonim Şirketi Anaokulu Resimleri
    Kaynak : webrehberi.biz - anaokulum.org - okulweb.meb.gov.tr - www.meb.gov.tr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Bu Sayfayı Paylaş