Norton Ghost Kullanımı ve Download

'M-N' forumunda Siraç tarafından 30 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

1. Siraç

Siraç Site Yetkilisi Admin Editör

Norton Ghost Kullanımı ve Download konusu
    Norton Ghost Kullanımı ve Download

Norton Ghost;düzgün bir şekilde çalışan sistemimizin yedeğini alarak zamanla meydana gelen sistem bozulması, sistemin yavaşlaması gibi durumlarda almış olduğunuz yedek dosyasını geri yükleyerek, sisteminizin yedeğini almış olduğunuz o anına geri dönmesini sağlamış olur.

Detay:
    Norton Ghost;düzgün bir şekilde çalışan sistemimizin yedeğini alarak zamanla meydana gelen istem bozulması, sistemin yavaşlaması veya sistemin hiç açılmaması gibi durumlarda, almış olduğunuz yedek dosyasını geri yükleyerek, sisteminizin yedeğini almış olduğunuz o anına geri dönmesini sağlamış olur. Böylelikle en basitinden yeni baştan sisteminize format atıp, sisteminizi baştan kurma gibi bir zahmetin içine girmemiş olursunuz. Ve bu saydığım işlem sadece 5 ila 7 dakika arasında değişen bir zamanda gerçekleşmektedir. Oysaki günümüzde en hızlı sistemlerde bile yeni bir şletim sistemi kurmak en iyi ihtimalle 20 dakikanıza mal olmaktadır. Ki bu 20 dakikaya sürücülerin tanıtılması, belirli başlı programların yüklenmesi v.b. işlemler dahil değildir. Norton Ghost ile yapmanız gereken tek şey; işletim sisteminizi kurup donanımlarınızın sürücülerini tanıtıp, elinizin altında olması gereken programlarınızı sisteminize kurduktan sonra bilgisayarınızı Norton Ghost açılış CD-ROM’u ile başlatıp, hazırlamış olduğumuz videodaki yönergeleri uygulamak. Böylelikle düzgün bir şekilde çalışan bir işletim sisteminin yedeğini aldığınız için ileride meydana gelebilecek sistem bozulmalarında sisteminizi gerisin geriye geri yüklediğinizde sisteminiz, yedeğini aldığınız andaki durumuna; yani en son iyi çalışan anına geri dönecektir.
    İndir:
    Norton Ghost’un deneme sürümünü indirmek için tıklayınız

Bu Sayfayı Paylaş